niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczWyszła na grzyby i zaginęła. W ostatniej chwili wezwała pomoc

Wyszła na grzyby i zaginęła. W ostatniej chwili wezwała pomoc

Niemałego strachu najadła się kobieta, która w sobotnie popołudnie (07.10) postanowiła się wybrać na grzyby. niestety, w pewnym momencie straciła orientację w terenie, a jej telefon się rozładował. Na domiar złego zaczął zapadać zmrok i sytuacja kobiety stawała się coraz bardziej dramatyczna.

Jesień nieodłącznie kojarzy nam się z grzybobraniem. Jeszcze do listopada trwać będzie sezon na grzyby, dlatego nic dziwnego, że mieszkańcy tłumnie wybierają się do lasów, by nazbierać jak najwięcej smakowitych okazów.

Jednak, spacerowanie po lesie wymaga niemałych umiejętności orientacyjnych. Dla niektórych wszystkie drzewa i dróżki wyglądają tak samo i zboczenie z głównej ścieżki może się zakończyć sporym problemem. Tak też stało się w przypadku kobiety, która wolne, sobotnie popołudnie postanowiła spędzić właśnie w lesie.

Wyszła na grzyby i nie mogła znaleźć drogi do domu

Kobieta, po kilku godzinach spacerowania po lesie zorientowała się, że nie wie gdzie się znajduje. W miarę zapadania zmroku i pogarszania się warunków atmosferycznych jej sytuacja stawała się coraz bardziej krytyczna. Zaczynało się bowiem robić nie tylko ciemno, ale i naprawdę chłodno, a grzybiarka nie była przygotowana na takie temperatury.

Na domiar złego kobiecie rozładował się telefon, a gdy wreszcie, chociaż na chwilę udało się go uruchomić, kobieta zapomniała PIN-u!

Na szczęście telefon po włączeniu posiada możliwość wybrania numeru alarmowego za pomocą którego kobieta wezwała pomoc. To jedno proste telefoniczne zgłoszenie uruchomiło błyskawiczną akcję poszukiwawczą. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu natychmiast przystąpili do poszukiwań – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Międzyrzeccy funkcjonariusze odnaleźli kobietę całą i zdrową. Znaleźli także należący do niej samochód, którym bezpiecznie wróciła do domu.

Policjanci apelują o ostrożność podczas spacerów po lesie

Policjanci przypominają, że aby jesienne grzybobranie nie zakończyło się tragicznie, warto stosować się do kilku podstawowych zasad:

  • Poinformuj bliskich o wyprawie do lasu oraz wskaż okolicę, w której będziesz przebywać oraz kiedy planujesz powrót.
  • Do lasu najlepiej udaj się z drugą osobą.
  • Zabierz ze sobą elementy odblaskowe lub latarki, dzięki nim nocą będziesz bardziej widoczny.
  • Miej przy sobie naładowany telefon komórkowy, który może przydać się w sytuacjach kryzysowych.
  • Zapamiętuj charakterystyczne na danym terenie elementy, numery słupków granicznych, dzięki którym będziesz mógł szybciej odnaleźć drogę powrotną.
  • W przypadku, gdy zgubisz się w lesie, odłączysz od grupy i pozostajesz w lesie dłuższy czas powinieneś skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112 i poinformować, w miarę możliwości, gdzie się znajdujesz.
  • Jeżeli odnajdziesz drogę pamiętaj, aby powiadomić policję, że już nie potrzebujesz pomocy.

💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
19 ° C
19 °
19 °
50 %
5.9kmh
89 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
28 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE