czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dodatkowe pieniądze dla Filharmonii Gorzowskiej

Dodatkowe pieniądze dla Filharmonii Gorzowskiej

Władze gorzowskiej filharmonii poinformowały, że udało im się zyskać dodatkowe zewnętrzne wsparcie finansowe, które będzie pochodzić z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez trzy lata będzie ono współfinansowało filharmonię pokrywając 20% jej rocznego budżetu. To oznacza coroczne wsparcie na poziomie ponad 1 miliona 300 tysięcy złotych!

To świetna wiadomość nie tylko dla władz filharmonii, ale przede wszystkim dla samych mieszkańców, którzy będą mogli liczyć na więcej kulturalnych wydarzeń najwyższej klasy. Co prawda rozmowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego jeszcze trwają, ale decyzja o wsparciu filharmonii została już podjęta. Teraz tylko radni muszą wyrazić zgodę na podpisanie porozumienia między placówką a stroną rządową.

– Od dłuższego czasu zabiegaliśmy o to, by nasza, pięknie rozwijająca się filharmonia zyskała wsparcie finansowe z zewnątrz, żeby nie tylko miasto, uczestniczyło w jej utrzymaniu. Przed nami jeszcze ostatnie formalności, czas nas goni, dlatego na najbliższą sesję przygotujemy uchwałę rady miasta. W niej, mam nadzieję, radni wyrażą zgodę na zawarcie porozumienia z ministerstwem kultury właśnie w tej sprawie – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Do tej pory Filharmonia Gorzowska utrzymywała się przede wszystkim z miejskiej dotacji, która wynosi 6,8 mln zł. Teraz 20% tej kwoty dołoży ministerstwo, a to oznacza, że w przyszłym roku do budżetu filharmonii ze środków rządowych wpłynie 1 milion 360 tysięcy złotych. Sama umowa podpisana zostanie na 3 lata.

– Dzięki dodatkowym środkom, płynącym na działalność merytoryczną, filharmonia zyska na znaczeniu nie tylko w województwie, ale w skali ogólnopolskiej. Mamy wiele pomysłów na wykorzystanie i rozwijanie tej instytucji, właśnie dzięki temu wsparciu – przyznała Joanna Pisarewicz, dyrektor Filharmonii Gorzowskiej.

Pieniądze mają zostać przeznaczone na działalność merytoryczną placówki. W planach jest rozwój i powiększenie orkiestry, zakup nowych instrumentów i wprowadzenie nowego, ciekawego repertuaru.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
10 ° C
10 °
10 °
63 %
3.7kmh
6 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE