niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.To już plaga! Kolejny pokaz sprzętu, tym razem w nowym miejscu

To już plaga! Kolejny pokaz sprzętu, tym razem w nowym miejscu

Mieszkańcy Gorzowa ponownie zapraszani są na pokaz sprzętu elektronicznego. Organizatorzy spotkania namawiają na przyjście kusząc darmowym telewizorem, a specjaliści ponownie ostrzegają: nie dajcie się nabrać! Nie korzystajcie z zaproszenia.

To już trzecie podobne spotkanie organizowane w ciągu ostatnich kilku dni. Tym razem ma się ono odbyć w środę (30.11) o godzinie 14:00 w Hotelu Gorzów przy ulicy Walczaka. Taka informacja dotarła do nas od samych mieszkańców, którzy w komentarzach na gorzowskich grupach na Facebooku przestrzegają przed udziałem w pokazie.

„Moja mama dostała telefon, w którym zaproszono ją na spotkanie obiecując telewizor za darmo. Jest starszą osobą i myślę, że gdyby nie moja interwencja skorzystałaby z zaproszenia” przyznaje gorzowianka.

Przypomnijmy: poprzednie dwa spotkania zaplanowano w restauracji Radosna. Teraz miejsce zmieniono zapewne z uwagi na ostatnie wydarzenia związane z pojawieniem się na miejscu lokalnych aktywistów. Szerzej o sprawie pisaliśmy tutaj:

Przed udziałem w tego typu pokazach przestrzega Miejski Rzecznik Praw Konsumenta. Wszystko dlatego, że takie spotkania mają na celu wyłudzenie pieniędzy poprzez sprzedaż produktów o zawyżonej wartości. Osoby prowadzące, doskonali manipulatorzy, skutecznie namawiają do zakupu drogich rzeczy, których zazwyczaj uczestnicy nawet nie potrzebują. W ten sposób można stracić nawet kilkanaście tysięcy złotych!

Rzecznik Konsumentów ostrzega, aby nie dać się namówić na podobne spotkanie i pod żadnym pozorem nie korzystać z zaproszenia. Warto się też upewnić czy podobnej oferty nie otrzymał ktoś z bliskich lub znajomych.

Facebook.com

Jeśli jednak ktoś na takim spotkaniu się pojawi i dokona zakupu to według prawa ma 14 dni na odstąpienie od niego. W przypadku problemów można się zgłosić do Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów znajdującego się przy ulicy Władysława łokietka 22.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
17.1 ° C
17.1 °
17.1 °
71 %
0.9kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE