poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Hotel Mieszko przyjmie więcej Ukraińców!

Hotel Mieszko przyjmie więcej Ukraińców!

Zarząd Hotelu Mieszko w Gorzowie zdecydował o przyjęciu większej liczby uchodźców z Ukrainy. Do tej pory schronienie mogło tam znaleźć 330 osób uciekających przed wojną, teraz limit ten został zwiększony do 410. Wszystko w związku ze zbliżającą się zimą i coraz trudniejszymi warunkami.

Hotel Mieszko, znajdujący się w samym centrum Gorzowa, od początku wybuchu wojny na Ukrainie (tj. od 24. lutego) zapewnia schronienie osobom, które musiały opuścić swój kraj uciekając przed rosyjską agresją. To właśnie tam kilkuset Ukraińców ma zapewniony dach nad głową i regularne, ciepłe posiłki. Do tego chętni mogą liczyć na kurs języka polskiego i pomoc w codziennych sprawach, w tym załatwieniu urzędowych formalności. A to wszystko całkowicie bezpłatnie.

Parę dni temu zarząd hotelu podjął decyzję o zwiększeniu liczby miejsc przeznaczonych dla uchodźców z Ukrainy. Teraz może przyjąć nie 330, a aż 410 osób.

To samotne matki z dziećmi, seniorzy oraz osoby niepełnosprawne. Dzięki temu obywatele Ukrainy będą mogli w ciepłej, rodzinnej atmosferze przetrwać ten ciężki, zimowy czas” czytamy na Facebookowym profilu Mieszko Pomaga.

Przyjęcie większej liczby osób oznacza także… większe koszty utrzymania. Ze względu na to, że w tej chwili hotel praktycznie nie zarabia potrzebna jest pomoc i wsparcie ze strony mieszkańców. Liczy się każda złotówka, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie. Zbliżająca się wielkimi krokami zima nie ułatwia zadania, a ogromne ceny energii, która jest niezbędna do ogrzania obiektu, będą generować bardzo duże koszty.

Dlatego w Internecie trwa akcja #MIESZKODLAUKRAINY, w ramach której trwa zbiórka pieniędzy na rzecz hotelu. Datki można wpłacać za pośrednictwem strony www.pomagam.pl/mieszkodlaukrainy.

„TWOJE WSPARCIE MOŻE COŚ ZMIENIĆ! Apelujemy ludzi dobrej woli o wsparcie prowadzonej na portalu Pomagam.pl zbiórki na przetrwanie zimy oraz kontynuowanie działań pomocowych uchodźcom wojennym z Ukrainy, którzy schronienie znaleźli w Hotelu Mieszko w Gorzowie Wielkopolskim” piszą przedstawiciele hotelu.

Przypomnijmy: do wsparcia hotelu w ramach akcji #MieszkodlaUkrainy apelują także sportowcy, aktorzy, muzycy, pisarze, a nawet politycy. Do akcji przyłączyły się takie osobistości jak między innymi Enej, Agnieszka Holland, Radosław Sikorski, Sławomir Sierakowski, Łukasz Orbitowski i wiele, wiele innych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
12.2 ° C
12.2 °
12.2 °
53 %
3.3kmh
98 %
pon.
13 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
10 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE