poniedziałek, 22 lipca, 2024

Donald Tusk w Gorzowie

Jutro, tj. w środę (18.04) do Gorzowa przyjedzie polski polityk Donald Tusk. W południe zaplanowano spotkanie z mieszkańcami. Przyjść może każdy zainteresowany.

Donald Tusk to współzałożyciel, a jednocześnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej. W latach od 2014 do 1029 roku był Przewodniczącym Rady Europejskiej, a od 2019 roku jest przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Był posłem, senatorem oraz wicemarszałkiem Senatu. W 2005 roku startował także na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, ale  w drugiej turze przegrał z Lechem Kaczyńskim. W latach 2007-2014 pełnił funkcję Prezesa Rady Ministrów i był najdłużej urzędującym premierem za czasów III RP.

Z wykształcenia Donald Tusk jest historykiem, studiował na Uniwersytecie Gdańskim. W swojej karierze dostał także kilka odznaczeń i orderów, a mianowicie: Krzyż Wielki Orderu Słońca (Peru), Krzyż Wielki Orderu Zasługi (Norwegia), Prezydencki Order Zasługi (Gruzja), Order Krzyża Ziemi Maryjnej I klasy (Estonia), Order Księcia Jarosława Mądrego I klasy (Ukraina), Krzyż Wielki Orderu Gwiazdy Rumuni, Wielka Wstęga Orderu Wschodzącego Słońca (Japonia).

A już w środę Donald Tusk przyjedzie do Gorzowa, by porozmawiać z mieszkańcami. Otwarte spotkanie odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Osterwy, początek zaplanowano na godzinę 12.30. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
19.7 ° C
19.7 °
19.7 °
77 %
4.3kmh
100 %
pon.
20 °
wt.
26 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE