czwartek, 7 grudnia, 2023

Donald Tusk w Gorzowie

Jutro, tj. w środę (18.04) do Gorzowa przyjedzie polski polityk Donald Tusk. W południe zaplanowano spotkanie z mieszkańcami. Przyjść może każdy zainteresowany.

Donald Tusk to współzałożyciel, a jednocześnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej. W latach od 2014 do 1029 roku był Przewodniczącym Rady Europejskiej, a od 2019 roku jest przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Był posłem, senatorem oraz wicemarszałkiem Senatu. W 2005 roku startował także na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, ale  w drugiej turze przegrał z Lechem Kaczyńskim. W latach 2007-2014 pełnił funkcję Prezesa Rady Ministrów i był najdłużej urzędującym premierem za czasów III RP.

Z wykształcenia Donald Tusk jest historykiem, studiował na Uniwersytecie Gdańskim. W swojej karierze dostał także kilka odznaczeń i orderów, a mianowicie: Krzyż Wielki Orderu Słońca (Peru), Krzyż Wielki Orderu Zasługi (Norwegia), Prezydencki Order Zasługi (Gruzja), Order Krzyża Ziemi Maryjnej I klasy (Estonia), Order Księcia Jarosława Mądrego I klasy (Ukraina), Krzyż Wielki Orderu Gwiazdy Rumuni, Wielka Wstęga Orderu Wschodzącego Słońca (Japonia).

A już w środę Donald Tusk przyjedzie do Gorzowa, by porozmawiać z mieszkańcami. Otwarte spotkanie odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Osterwy, początek zaplanowano na godzinę 12.30. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
82 %
0.9kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
0 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE