niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczO kąpieliskach na sesji miejskiej

O kąpieliskach na sesji miejskiej

Jutro, tj. w środę (18.05) w Międzyrzeczu odbędzie się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej. Wszystko po to, by radni mogli podjąć uchwalę dotyczącą wykazu kąpielisk i sezonu kąpielowego.

Nadzwyczajna sesja rozpocznie się z samego rana, bo już o godzinie 8:00. Nie powinna jednak trwać długo, ponieważ radni mają do omówienia tylko jedną kwestię dotyczącą kąpielisk w gminie Międzyrzecz. A dokładniej chodzi o strzeżone kąpielisko nad Jeziorem Głębokim.

Podjęcie uchwały to coroczny obowiązek nałożony na radę gminy na podstawie Ustawy Prawo Wodne.

Samo kąpielisko zlokalizowane jest przy plaży na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Głębokie, wzdłuż linii brzegowej. Nadzorcą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. To jedno z chętniej odwiedzanych kąpielisk w województwie lubuskim. Chociaż sam akwen zmaga się ostatnio z problemami wynikającymi ze zmian klimatu. Chodzi o to, że wody w jeziorze jest coraz mniej. O czym pisaliśmy TUTAJ:

Sezon kąpielowy w tym roku oficjalnie rozpoczyna się 1. Lipca i trwa do końca sierpnia, ale pogoda już teraz jest bardzo przyjemna i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, w tym właśnie na jeziorami.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
pochmurnie
22 ° C
22 °
22 °
47 %
2.3kmh
18 %
niedz.
27 °
pon.
29 °
wt.
26 °
śr.
27 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE