sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dostałeś wezwanie na policję? Nie odpisuj!

Dostałeś wezwanie na policję? Nie odpisuj!

Lubuska policja informuje o kolejnym sposobie oszustów na wyłudzenie pieniędzy. Tym razem wszystko odbywa się drogą elektroniczną. Naciągacze wysyłają zainfekowane linki, które prowadzą do zablokowania komputera, a następnie żądają zapłaty, aby go odblokować.

Oszuści w swoich działaniach są coraz sprytniejsi i chwytają się każdego sposobu, by zdobyć pieniądze (oczywiście nielegalną drogą). Tym razem naciągacze wysyłają do wybranej osoby w2iadomosć drogą elektroniczną zawierającą wezwanie na policję lub do sądu. W wezwaniu zazwyczaj wskazują na przestępstwa związane z pornografią.

– Nawiązanie korespondencji z autorem wiadomości może skutkować otrzymaniem plików lub linków, które mogą zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem wykradającym dane osobowe lub prowadzić do całkowitego zablokowania komputera – informuje Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

Jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa, aby odblokować komputer oszuści żądają pieniędzy. Policjanci ostrzegają jednak, aby pod żadnym pozorem nie płacić naciągaczom, ponieważ nie ma żadnej gwarancji, ze po wpłaceniu okupu komputer rzeczywiście zostanie odblokowany. Ponadto przelew może tylko rozzuchwalić przestępców i  nakłonić ich do kolejnych działań. W przypadku gdy ktoś padł ofiarą oszustów powinien natychmiast skontaktować się ze swoim bankiem, zmienić hasła do kont i zawiadomić policję. W przypadku zablokowania komputera można też skorzystać z pomocy oferowanej na stronie www.nomoreransom.org.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.8 ° C
0.8 °
-0.1 °
74 %
0.9kmh
72 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °
śr.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE