sobota, 26 listopada, 2022

Wiec poparcia dla Ukrainy

Władze miasta Zielonej Góry zapraszają wszystkich mieszkańców oraz wszystkie siły polityczne do uczestnictwa w wiecu poparcia dla Ukrainy. Spotkanie odbędzie się w czwartek (24.02) o godz. 19.00 na placu przed Filharmonią Zielonogórską.

– Zielonogórzanie! Sprawy zaszły za daleko. W przeszłości my, Polacy potrzebowaliśmy wsparcia w obliczu represji i konfliktów. Dziś Ukraina potrzebuje wsparcia krajów wolnego świata. Dlatego jako Prezydent Miasta Zielona Góra zapraszam wszystkich mieszkańców na wiec poparcia dla wolnej Ukrainy. Zapraszam także wszystkie siły polityczne, by ponad podziałami pokazać gest solidarności i wolności i wspólnie wyrazić nasze wsparcia dla wolnej i bezpiecznej Ukrainy. – napisał na wydarzeniu w mediach społecznościowych prezydent Janusz Kubicki.

Informacja napisana jest również w języku ukraińskim. Wydarzenie możecie znaleźć TUTAJ.

Kolejną inicjatywę organizuje również Zosia Szozda – Przewodnicząca Wojewódzkiej Lubuskiej Rady Kobiet. Utworzyła grupę „Lubuskie dla Ukrainy”

– Celem działalności grupy będzie realna i namacalna pomoc dla osób z Ukrainy w przypadku, jeżeli dojdzie do najgorszego, że będą zmuszone uciekać ze swojego kraju i szukać bezpiecznego miejsca u nas, w naszym województwie, w naszych miastach. – napisała Szozda.

Grupa będzie zbierać deklaracje różnych osób na temat możliwości mieszkaniowych, pracowniczych czy choćby takich jak nauka języka dla uchodźców z Ukrainy. Pojawiły się już pierwsze deklaracje.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.5 ° C
7.3 °
4.4 °
70 %
2kmh
100 %
sob.
5 °
niedz.
8 °
pon.
4 °
wt.
5 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE