sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.O likwidacji SP7, remontach, czy pieniądzach na transport porozmawiają gorzowscy radni

O likwidacji SP7, remontach, czy pieniądzach na transport porozmawiają gorzowscy radni

Już dzisiaj (tj. 23.02) odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Ponownie, ze względu na pandemię, zostanie przeprowadzona zdalnie. Transmisja online dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych.

Z pewnością głównym tematem dzisiejszej sesji będzie podjęcie uchwały dotyczącej stopniowej likwidacji Szkoły Podstawowej nr 7 znajdującej się przy ulicy Estkowskiego. Powodem likwidacji placówki ma być sytuacja demograficzna i coraz mniejsza ilość uczniów. Przez osiem lat, od 2012 do 2020 roku, liczba ta spadła o 290 dzieci. Tematem zajmą się wiec gorzowscy radni.

Oprócz tego na sesji podjęte zostaną decyzje o przekazaniu 125 tysięcy złotych na zakup samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla straży oraz o przekazaniu 50 tysięcy złotych na zakup środków ochrony indywidualnej dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Ponad 1 mln 300 tys. Zł ma też powędrować na modernizację i wyposażenie obiektów kultury w Gorzowie, a ponad 4 mln 800 tysięcy złotych ma zostać przeznaczone na system zrównoważonego transportu miejskiego. Przypomnijmy: to są na razie projekty uchwał. O tym czy zostaną przyjęte zdecydują radni.

Na sesji nie zabraknie też tematów drogowych takich jak utwardzenie terenu podwórka przy ul. Matejki, budowa podjazdów dla niepełnosprawnych przy przychodni przy Piłsudskiego czy przebudowa ulicy Kostrzyńskiej. Prawie 600 tysięcy złotych ma też powędrować na zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania.

Radni zdecydują też między innymi o podjęciu uchwały w sprawie wyznaczenia miejsc ułatwiających prowadzenie handlu w piątki i soboty przez rolników. Jak co roku podjęty też zostanie program opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności na terenie miasta.

Sesja dzisiaj o godzinie 14:00, dostępna będzie online. Szczegółowy harmonogram oraz link do transmisji znajdziecie na stronie miasta: www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
91 %
0.5kmh
100 %
sob.
4 °
niedz.
8 °
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE