wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Droższe śmieci? Będą kary za brak segregacji

Droższe śmieci? Będą kary za brak segregacji

Jak zapowiada Związek Celowy Gmin MG-6 od tego roku naliczane będą wyższe opłaty za wywóz śmieci tam, gdzie nie są one prawidłowo segregowane. Planowana podwyżka jest spora, bo wynieść ma 100%! Obowiązywać też będzie odpowiedzialność zbiorowa. Co to oznacza?

O tym jak ważna dla środowiska jest prawidłowa segregacja śmieci mówi się nie od dzisiaj. W każdym mieście, również w Gorzowie, znajdują się specjalnie oznaczone pojemniki, do których należy wrzucać odpady dzieląc je na frakcję. Oprócz jasny opisów „Papier”, „Bio”, itp. pojemniki mają także różne kolory – aby już z daleka było wiadomo, do którego kubła należy się kierować.

Jednak, co z tego skoro niektórzy mieszkańcy wciąż mają problem z prawidłową segregacją? Teraz Związek Celowy Gmin MG-6 (odpowiadający za śmieci zarówno w Gorzowie jak i w gminach ościennych) postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wreszcie surowo ukarać tych, którzy segregować nie chcą. To oznacza podwyżki, i to spore podwyżki, bo z 32 do 64 złotych!

Niestety, urzędnicy przewidują odpowiedzialność zbiorową, a to oznacza, ze tam gdzie śmieci nie są prawidłowo segregowane wszyscy lokatorzy (chodzi o zabudowę wielorodzinną) będą musieli zapłacić więcej.  Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Najpierw operator musi powiadomić MG-6 o niedopełnieniu obowiązku segregacji i w należyty sposób to udokumentować. Później o tym fakcie powiadomiony musi zostać zarządca budynku. W następnej kolejności MG-6 wszczyna postępowanie dotyczące podniesienia opłat.

Co zrobić, by nie płacić więcej? Przede wszystkim: segregować! I zwracać uwagę sąsiadom, którzy tego nie robią. Ponadto duża tutaj rola zarządców budynków, którzy po otrzymaniu informacji o braku segregacji mogą wprowadzić różnego rodzaju zmiany, jak np. specjalne oznaczenia worków do każdego z mieszkań (aby mieć pewność kto nie segreguje śmieci).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
58 %
3.5kmh
38 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE