niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraRuszył proces "dziennikarzy" Gazety Lubuskiej

Ruszył proces „dziennikarzy” Gazety Lubuskiej

Dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbyła się pierwsza rozprawa, jaką wytoczyła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak trzem „dziennikarzom” Gazety Lubuskiej. Prywatny akt oskarżenia dotyczy Janusza Życzkowskiego, Marcina Kędryny oraz Roberta Bagińskiego.

Dziennikarze tak zwanej „Gazety Lubuskiej” uporczywie i długotrwale nękają mnie, więc postanowiłam złożyć pozew przeciwko dezinformacji i hejtowi oraz przemocy publicznej. W bardzo krótkim czasie w ciągu dwóch tygodni pojawiło się dziesięć artykułów, które są niezgodne z etyką dziennikarską co potwierdziła Rada Etyki Mediów – mówiła dzisiaj przed wejściem na sale sądową Elżbieta Anna Polak.

Sprawa dotyczy artykułów z czerwca i lipca, które w większości dotyczyły sprawy rzekomego mobbingu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego – Nie zgadzam się na celowe i umyślne podważanie autorytetu marszałka województwa lubuskiego. Dziennikarze korzystali jedynie z jednego źródła i nie zweryfikowali informacji. Zarzucają mi celowe unikanie odpowiedzialności i kłamstwo, a sami, zamiast pomóc domniemanej ofierze, domniemanego mobbingu wydali sami wyroki i rozpętali kampanię polityczną – dodała włodarz województwa.

Powódce towarzyszył mecenas Krzysztof Pawłowski z kancelarii Chmaj i Partnerzy, który wskazywał, że nawet wolność słowa musi mieścić się w przepisach prawa – Wolność słowa doznaje jednak pewnych ograniczeń – jest to mówienie prawdy. Informacje muszą być prawdziwe i można dopiero wtedy mówić, że zrobiono to w interesie społecznym. W mojej ocenie te artykuły nie były rzetelne, a były pisane na polityczne zamówienie. Liczę na to, że proces sądowy to wykaże – mówił adwokat.

Przypomnijmy, że marszałek pozew złożyła w listopadzie, a chwilę wcześniej dowiedzieliśmy się, że Prokuratura Rejonowa w Szamotułach odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie nacisków na Gazetę Lubuską. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez włodarza województwa złożył wtedy redaktor naczelny orlenowskiej gazety Janusz Życzkowski.

Dziennikarze bardzo hucznie złożyli pozew zarzucając mi tłumienie krytyki, natomiast prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. Gazeta Lubuska się odwołała i liczymy na to, że jednak nie zostanie przyjęte – mówiła dzisiaj marszałek Elżbieta Anna Polak


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
3.5 ° C
6.2 °
3.4 °
83 %
5.3kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
9 °
wt.
7 °
śr.
3 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE