niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczW Szumiącej zmiany, Gorzyca bez rewolucji

W Szumiącej zmiany, Gorzyca bez rewolucji

Kolejne dwie wsie należące do gminy Międzyrzecz mają już za sobą głosowanie na sołtysa i przedstawicieli rad sołeckich. Mieszkańcy Szumiącej na stanowisko sołtysa wybrali całkiem nową osobę, natomiast mieszkańcy Gorzycy postawili na dotychczasowego włodarza.  

Wybory w międzyrzeckich wsiach trwają w najlepsze. Tym razem do głosu doszli mieszkańcy Szumiącej – niewielkiej wsi położonej nad rzeką Paklicą, na trasie między Kaławą a Starym Dworem. To tu znajduje się m.in. kościół neogotycki z 1894 roku, a niegdyś stacjonowały wojska szwedzkie.

Teraz wiadomo, że uroczą wsią rządza… same kobiety! Na stanowisko sołtysa wybrano bowiem Annę Turecką (która piastowała już tą funkcję w latach 2007-2014). Anna Turecka stanęła w szranki z dotychczasową sołtys Lidią Golwiej i ostatecznie uzyskała więcej głosów poparcia. Oprócz nowej sołtys wybrano także przedstawicieli rady sołeckiej, w skład której weszły również same kobiety! To Halina Adamowicz, Monika Rodowska i Kamila Kulasek.

Jak dotąd to jedyne sołectwo, którym rządzą same panie – przyznał Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Dzień wcześniej sołtysa wybrali także mieszkańcy Gorzycy. Postawili oni na dotychczasowego włodarza, czyli Agnieszkę Kopyściańską, która była zresztą jedyną kandydatką na to stanowisko. W wykonywaniu obowiązków wspierać ją będzie pięcioosobowa rada sołecka, w skład której weszli: Marlena Lechert, Ewa Kuszczyk, Justyna Rauchut, Anna Kowalczyk i Hanna Kopyściańska.

Przypomnijmy: do tej pory swoich sołtysów i rady sołeckie wybrali już mieszkańcy Kuligowa, Kurska, Świętego Wojciecha, Piesków, Wysokiej, Kalska i Kuźnika, Wyszanowa, a teraz także Szumiącej i Gorzycy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
5 ° C
5 °
3.2 °
94 %
3.8kmh
100 %
niedz.
6 °
pon.
8 °
wt.
7 °
śr.
4 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE