poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Drzewa z wycinki pójdą na opał. Ogrzeją uczniów "Ogrodnika"

Drzewa z wycinki pójdą na opał. Ogrzeją uczniów „Ogrodnika”

W ostatnim czasie duże oburzenie ze strony mieszkańcow wywołała wycinka drzew prowadzona wzdłuż remontowanej ulicy Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Jak informują urzędnicy: ścięte rośliny przeznaczone zostaną do ogrzania szkolnych pomieszczeń.

Część drzew zniknęła z centrum

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wielkiej wycince drzew z ulicy Kosynierów Gdyńskich. Kilkanaście sztuk poszło pod topór, by zrobić miejsce nowemu przejściu dla pieszych oraz przystankowi. To zadania zaplanowane w ramach przebudowy ulicy.

Wycięte zostały wyłącznie drzewa, które kolidowały z zakresem prac oraz istniejącym układem drogowym i które w większości były spróchniałe. Ich usunięcie zostało wymuszone faktem braku możliwości zmiany geometrii projektowanego układu drogowego, z uwagi na już istniejący, co zostało poprzedzone dogłębną analizą. Drzewa zagrażały bezpieczeństwu również ze względu na ich chore części w obrębie pni oraz korzeni. Widoczna, postępująca próchnica, potwierdza fakt, iż zwykle zmiany chorobowe nie są zauważalne z zewnątrz, natomiast pień oraz korzenie niszczeją od środka. Taki stan drzew wymusza zastosowanie odpowiedniej metody wycinki – informują urzędnicy ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie, nadzorująca remont.

Wycięte drzewa zostały przekazane „Ogrodnikowi”

Jak się okazuje, drzewa, które zniknęły z ulicy Kosynierów Gdyńskich zasiliły jedną z gorzowskich szkół. Decyzją GIM przekazane zostały Zespołowi Szkół Ogrodniczych, który będzie ich używał do ogrzania szkolnych pomieszczeń w sezonie jesienno-zimowym.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE