czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dworcowa będzie jak nowa! Kiedy prace?

Dworcowa będzie jak nowa! Kiedy prace?

Urzędnicy ogłosili przetarg na przebudowę ulicy Dworcowej wraz z torowiskiem. Firmy, które chciałyby się zająć pracami mogą się zgłaszać do 20. marca. Co się zmieni w rejonie dawnego dworca PKS?

Obecnie szukany jest wykonawca do pierwszego etapu budowy centrum przesiadkowego w Gorzowie. To właśnie w tym etapie przebudowana ma zostać ulica Dworcowa wraz z torowiskiem na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego do placu przed dworcem PKP. To nie koniec, bo przebudowana będzie też sieć trakcyjna w obrębie placu przed dworcem PKP. Pojawią się kamery monitoringu i toalety dla podróżnych. Jak zazwyczaj, prace obejmą również budowę chodników, miejsc parkingowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Znajdujące się w tamtym rejonie drzewa i krzewy, które kolidują z planowaną inwestycją zostaną usunięte, ale wykonawca będzie zobowiązany do wykonania nasadzeń zastępczych.

Zmienią się także dwie inne ulice w tym rejonie, a mianowicie Składowa i Jancarza, które (podobnie jak Dworcowa) przejdą gruntowny remont. Tu również pojawią się nowe chodniki dla pieszych i ścieżki dla rowerzystów, a także oświetlenie. Przebudowana zostanie sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna.

To właśnie w tym etapie mają zostać wybudowane pierwsze zatoki autobusowe, które wejdą w skład Centrum Przesiadkowego. Dwie zatoki pojawią się wzdłuż ulicy Jancarza.

Kiedy rozpoczną się prace?

Wszystko zależy od tego czy w postępowaniu uda się wyłonić wykonawcę. Firmy, które chciałyby się zająć zadaniem mogą się zgłaszać do 20.marca. Później, wybrana firma będzie miała 12 miesięcy na wykonanie prac.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6 ° C
6 °
6 °
73 %
2.4kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
9 °
niedz.
8 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE