piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dworzec autobusowy w rękach dewelopera

Dworzec autobusowy w rękach dewelopera

PKS sprzedał już gorzowski dworzec wraz z przylegającym do niego placem manewrowym. Nieruchomość znalazła się w rękach prywatnego dewelopera, który ostatecznie przejmie teren na wiosnę. Co tam powstanie? Oficjalnych informacji w tej sprawie jeszcze nie ma.

Od września tego roku pasażerowie nie mogą już korzystać z dworca autobusowego w Gorzowie. To właśnie wtedy został on ostatecznie zlikwidowany co dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, ponieważ o jego zamknięciu mówiło się już nawet trzy lata temu przy okazji tematu budowy węzła przesiadkowego.

Ostatecznie węzeł przesiadkowy póki co nie zostanie wybudowany (przynajmniej nie w takiej formie jaką pierwotnie zakładano), bo nie pozwalają na to finanse miasta i oszczędności, które trzeba wprowadzać w związku z obecną sytuacją gospodarczą.

Dworzec został więc wystawiony na sprzedaż i teraz oficjalnie można potwierdzić, że znalazł się nabywca. To firma z branży deweloperskiej. Można więc domniemywać, że na miejscu dworca powstaną budynki mieszkalne lub usługowe, ale oficjalnych informacji w tej sprawie jeszcze nie ma.

Pasażerowie prawdopodobnie jeszcze do maja będą korzystali z placu manewrowego – to tam w tej chwili zatrzymują się autobusy. Później, dostępny będzie tymczasowy peron, a docelowo wybudowane zostanie centrum przesiadkowe, ale w nieco okrojonej formie. Na miejscu budynków przy ulicy Jancarza, które w tej chwili są już praktycznie zrównane z ziemią, powstaną zatoki parkingowe z miejscami na sześć autobusów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
32 %
2.2kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE