piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraJest rekord lubuskiego lotniska. Duże plany na przyszłość.

Jest rekord lubuskiego lotniska. Duże plany na przyszłość.

Spodziewaliśmy się tego i już miesiąc temu wróżyliśmy, że Lotnisko Zielona Góra-Babimost pobije rekord odprawionych pasażerów w ciągu roku, a nawet, że zbliży się do 40 tys. Teraz to się wydarzyło.

W listopadzie obsłużono ponad 2200 pasażerów i wykonano 184 operacje lotnicze. – Ogółem przez ostatnie 11 miesięcy na lotnisku odprawiono ponad 39 tysięcy pasażerów – informuje port lotniczy.

Dodatkowo rozstrzygnięto postępowanie na obsługę zimowych lotów do Egiptu. Pierwszy czarter do Taby wystartuje 21 grudnia br. Oferta biura podróży Itaka już są dostępne na stronie internetowej. Połączenia będą realizowane do 15 lutego 2023 r. Okazuje się jednak, że najbliższe lata mogą być bardzo korzystne dla portu.

Mieliśmy ostatnio spotkanie z pełnomocnikiem rządu ds. CPK oraz z prezesem Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze na temat budowy nowego terminala oraz wykorzystaniu lotniska do celów obronnych – mówi członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

Łącznie w całym dotychczasowym roku było ich 3608 – 3378 krajowych i 230 zagranicznych. W okresie letnim dostępne były połączenia do Bułgarii, Turcji, Chorwacji i Gdańska.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE