wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dzięki nowoczesnemu badaniu chłopiec nie będzie cierpiał

Dzięki nowoczesnemu badaniu chłopiec nie będzie cierpiał

W gorzowskim szpitalu radiolodzy po raz pierwszy przeprowadzili badanie z wykorzystaniem Rezonansu Magnetycznego uro-MR. Dzięki temu udało się zdiagnozować trzyletniego pacjenta, któremu długo nie można było pomóc.

Uro-MR to nowoczesna metoda, która umożliwi nieinwazyjne zbadanie układu moczowego. Urografia Rezonansu Magnetycznego pozwala ocenić położenie, wielkość oraz kształt nerek oraz pozwala zbadać drogi moczowe na całej długości.

Dzięki tej metodzie gorzowskim radiologom udało się zdiagnozować trzyletniego chłopca, który cierpiał na wrodzoną wad układu moczowego. Teraz można będzie podjąć kompleksowe i właściwe leczenie, żeby pomóc dziecku. 

A już w czerwcu radiolodzy będą zajmowali się zabiegami urologicznymi.

– Sprzęt jest już zamówiony, a pacjentów nie brakuje – mówi dr Michał Rać, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej w gorzowskiej lecznicy.

Chodzi o niechirurgiczne leczenie embolizacji żylaków powrózka nasiennego, wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

– Pacjent dzięki temu jest krótko hospitalizowany. Nie ma żadnych cięć, powikłań. Można powiedzieć, że po godzinie pacjent jest wyleczony – dodaje dr Michał Rać.

Wkrótce doktor zajmie się też drenażem dróg żółciowych, co znacznie ułatwi dostęp pacjentów do tego rodzaju leczenia, ponieważ do tej pory zabieg ten musiał wykonywać lekarz przyjeżdżający do szpitala z zewnątrz.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
58 %
3.5kmh
38 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE