czwartek, 2 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieWysprzątali przystań rzeczną w Gostchorzu

Wysprzątali przystań rzeczną w Gostchorzu

Ochotnicza Straż Pożarna Gostchorze oraz Odra czarter wykonali prace porządkowe przy przystani rzecznej w Gostchorzu.

Pamiętacie Akcję Czysta Odra. Wolontariusze z Krosna Odrzańskiego i okolic sprzątali rzekę podczas prawie dwutygodniowej inicjatywy, która rozpoczęła się pod koniec kwietnia. Jak podało Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne, w rejonie samego Krosna Odrzańskiego w ciągu 10 dni zebrano około 10 ton odpadów! Nie udało się jednak wysprzątać wszystkiego.

Akcja Czysta Odra w rejonie Krosna Odrzańskiego rozpoczęła się przy przystani rzecznej w Gostchorzu. Jednak wolontariusze podróżujący w kajakach nie byli w stanie posprzątać okolicy samej przystani, która była wręcz „zarośnięta”. Tutaj wkroczyli strażacy z OSP Gostchorze oraz ekipa z Odra czarter. W poniedziałek (30 maja) zostały wykonane prace porządkowe i przystań rzeczna została doprowadzana do porządku.

” – Pracy było dużo, a ogrom zalegających śmieci, drzew i trzciny nas przeraził! – napisali strażacy OSP Gostchorze na swoim profilu na Facebooku. – Teraz jest czysto, a przystań aż się prosi aby przy niej cumować i się relaksować. Jednocześnie przypominamy m. in.: wędkarzom i odwiedzającym nas drogą lądową o zabieraniu śmieci ze sobą lub pozostawieniu ich w koszach na śmieci. Szanujmy się.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
4.2 ° C
4.3 °
2.1 °
75 %
3.7kmh
35 %
czw.
3 °
pt.
7 °
sob.
3 °
niedz.
2 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE