sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Energia i gaz jeszcze droższe?

Energia i gaz jeszcze droższe?

Podwyżki cen odczuwamy wszyscy. Może być jeszcze więcej, gdyż przed nami podwyżki cen gazu i energii elektrycznej. O jak dużo?

  • W przypadku taryfy za obrót energii elektrycznej wzrost będzie dwucyfrowy. Do 17 grudnia chcemy opublikować nowe stawki taryfowe na przyszły rok – zapowiada Rafał Gawin, prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE), w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. już wie ile będzie musiał więcej zapłacić za energię i gaz. Ceny zwaliły zarząd z nóg, a o kwotach wspominała na ostatniej konferencji prasowej Marszałek Elżbieta Anna Polak.

  • Jesteśmy po przetargach i sytuacja jest dramatyczna. Gaz wzrośnie trzykrotnie, a energia prawie dwukrotnie. O tym jednak media narodowe już nie piszą – wspominała włodarz województwa.

Sprawdziliśmy i faktycznie szpital przeprowadził już przetargi na zakup energii i gazu na 2022 r. W obecnym roku szpital za gaz musi zapłacić 3,29 mln zł, a w przetargu przeprowadzonym przez placówkę zdrowia w nowym roku koszt to ponad 9,29 mln zł. Podobnie jest z energią elektryczną w tym roku 2,23 mln zł, a w 2022 roku cena może wynosić 4,14 mln zł.

  • Rozumiem, że jest inflacja i rosną ceny, powinny być jednak jakieś granice. Zastanawiam się, czy leci z nami pilot. Staramy się jednak minimalizować szkody poczynione przez podwyżki. Modernizujemy kotłownię i sami będziemy produkowali prąd i parę do ogrzania szpitala. – mówi w rozmowie z nami Robert Surowiec, wiceprezes lecznicy.

Wzrost cen to zazwyczaj problem z dostępnością do usług, zakupem nowego sprzętu czy podwyżkami dla pracowników. Oznacza to też, że usługi komercyjne mogą być jeszcze droższe. Szpital jednak jeszcze nie informuje o konsekwencjach przetargów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.8 ° C
0.8 °
-0.1 °
74 %
0.9kmh
72 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °
śr.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE