poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Fałszywy bankier wyłudził kilkanaście tysięcy złotych!

Fałszywy bankier wyłudził kilkanaście tysięcy złotych!

Osobie podszywającej się pod pracownika banku udało się oszukać dwie osoby pochodzenia ukraińskiego. Łącznie stracili oni około 20 tysięcy złotych! Policjanci ostrzegają, aby mieć się na baczności i nie ufać podejrzanym telefonom.

Na wnuczka, na policjanta, na hydraulika czy pracownika banku – współcześni złodzieje stali się wręcz mistrzami manipulacji i oszustw. Próbują coraz to nowych sztuczek, aby wyłudzić pieniądze bądź osobiste dane.

Ze względu na to, że policjanci regularnie ostrzegają przed takimi działaniami, wielu mieszkańców nie dało się nabrać i uchroniło oszczędności życia. Dlatego też złodzieje postanowili… wybierać na swoje ofiary przebywających w Polsce Ukraińców, którzy nieświadomi zagrożeń są dla nich łatwym celem.

Wśród osób oszukanych są coraz częściej obywatele Ukrainy. Tak było między innymi w poniedziałek (27 lutego). Jedna z osób straciła prawie 9.000 złotych, druga ponad 11.000 złotych – przyznaje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Gorzowscy policjanci po raz kolejny przypominają więc o zachowaniu maksymalnej ostrożności przy przekazywaniu swoich danych, udostępnianiu dostępu do kont czy też przy przekazywaniu gotówki. Jeśli jakikolwiek telefon, który otrzymamy wyda nam się podejrzany należy natychmiast się rozłączyć. W celu zweryfikowania czy np. rzeczywiście dzwonił ktoś z banku warto znaleźć w Internecie numer infolinii i samodzielnie skontaktować się z pracownikami instytucji.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
12.2 ° C
12.2 °
12.2 °
53 %
3.3kmh
98 %
pon.
13 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
10 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE