wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ferie na wesoło! Atrakcje dla najmłodszych w Gorzowie

Ferie na wesoło! Atrakcje dla najmłodszych w Gorzowie

Już w poniedziałek (17. stycznia) w Gorzowie rozpoczyna się zimowa przerwa. Uczniowie dopiero wrócili do zajęć po świętach Bożego Narodzenia, a już mogą liczyć na kolejny odpoczynek. Warto więc spędzić ten wolny czas aktywnie. Gdzie?

Jak co roku miasto wyszło naprzeciw potrzebom najmłodszych mieszkańców i przygotowało szereg ciekawych zajęć. Do wspólnej zabawy tradycyjnie zapraszają biblioteki, Muzeum Lubuskie czy Miejskie Centrum Kultury. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą instytucji, bo większość z nich wymaga zapisów.

Jeśli chodzi o biblioteki to swoje propozycje zabaw maja filie nr 1, 4, 5, 10,11, 14 oraz Oddział Dziecięcy Biblioteki Gównej. Co czeka na najmłodszych?

– Biblioteka Plastusia, ul. Kombatantów 2, zaprasza na wyjątkową podróż po Turcji – krainie baśni i magii. Dzieci, poprzez zajęcia literacko-plastyczne poznają tradycje, zwyczaje symbole, religie, stroje narodowe oraz kuchnię turecką;

– Biblioteka Ducha Bajducha, ul. Słoneczna 63, organizuje zajęcia czytelniczo-plastyczne pod nazwą ,,Zimowo-kolorowo”. Zajęcia będą się opierać na książkach „Cztery zwykłe miski” Iwony Chmielewskiej, „Bądź dzielny pingwinku” Andreae Gilesa, „Z przygód krasnala Hałabały” Lucyny Krzemienieckiej i innych;

– Bibioteka Reksia, ul. Śląska 7, zapowiada głośne czytanie, zajęcia czytelniczo-plastyczne, gry i zabawy ruchowe inspirowane znanymi i lubianymi bajkami;

– Biblioteka Borejkowo, ul. Pomorska 34, gwarantuje, że nikt nie będzie się nudził. A to wszyztko dzięki warsztatom czytelniczo-animacyjnym, edukacyjnym, plastyczym i ruchowym;

– Biblioteka Wróbelka Elemelka, ul. Chełmońskiego 8, zaprasza na zajęcia czytelniczo-plastyczne inspirowane przygodami bajkowych bohaterów, m.in. Pippi, Królową Śniegu czy Bolkiem i Lolkiem;

– Biblioteka Koszałka Opałka, ul. Wróblewskiego 35, przenisie dzieci w krainę Muminków. Tam cykl zajęć czytelniczo-animacyjnych i warsztatów plastycznych opracowanych na podstawie książki „Zima Muminków” Tove Jansson;

– Oddział Dziecięcy Biblioteka Pana Kleksa, ul. Sikorskiego 107, zapowiada epickie zagadki z Sherlokiem. Będą zajęcia literacko-plastyczne, zabawy detektywistyczne, integracyjne, głośne czytanie, zajęcia ruchowe, opracowane na podstawie książki „Przygody Sherlocka Holmesa” Arthura Conana Doyle’a.

Zabawy w bibliotekach rozpoczynają się już w poniedziałek (17.01). Przez całe ferie będą trwać w godzinach od 11:00 do 13:00. Liczba miejsc ograniczona, konieczne są wcześniejsze zapisy. Więcej informacji znajdziecie na stronie wimbp.gorzow.pl.

Nudy nie zabraknie także w Miejskim Centrum Kultury. Już jutro (piątek,15.01) w sali widowskowej MCK przy ul. Drzymały odbędzie się spektakl Teatru Uszyty- „Kto tam?” w wykonaniu aktorów z Krakowa.

Z kolei od 17. do 21. stycznia atrakcje w Klubie Kultury Jedynka przy ul. Chrobrego. Zaplanowano m.in. gry i zabawy terenowe, sportowo-rekreacyjne, warsztaty tworzenia bransoletek, zimowych witraży oraz masek karnawałowych. Zajęcia skierowane do dzieci z klas I-VI z dzielnicy Śródmieście. To wszystko w godzinach od 10:00 do 14:00. Natomiast w dniach 24. do 28. stycznia na atrakcje mogą liczyć dzieci w wieku od siedmiu do dwunastu lat. Zaprasza Klub Kultury MCK Zodiak, znajdujący się przy ul. Słonecznej.

Tu również obowiązują zapisy. Więcej informacji na stronie Miejskiego Centrum Kultury.

Muzeum Lubuskie tradycyjnie organizuje półkolonie, które trwać będą przez całe ferie. Zajęcia podzielono na dwa turnusy. W pierwszym tygodniu warsztaty pod hasłem ,,W pięć dni dookoła świata,, podczas których dzieci poznają legendarne żaglowce, zapoznają się z historią odkrywcy Krzysztofa Kolumba oraz wykonają prace plastyczne. Drugi tydzień upłynie pod hasłem „Odkrywcy zapomnianych zawodów”. Tematem każdego dnia będzie inny zakład rzemieślniczy: szewc, kaletnik, krawiec, wikliniarz czy garncarz. Zabawy w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej. Udział w półkoloniach jest płatny.

Ale to nie koniec oferty, jaką przygotowało dla najmłodszych Muzeum Lubuskie. Będzie się działo także w Spichlerzu, gdzie dzieci będą mogły sprawdzić jak działają przedmioty pochodzące ze zbiorów muzeum, m.in. wirówka do soków, stalówka, gramofon czy liczydło biurowe. To wszystko w dniach od 17. do 21. stycznia. W tym samym czasie zabawy w Muzeum Grodu Santok, gdzie tematem głównym będzie archeologia.

Więcej informacji na temat feryjnych zajęć możecie znaleźć na stronach poszczególnych instytucji oraz na stronie www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady śniegu
1 ° C
1 °
1 °
82 %
4kmh
92 %
wt.
5 °
śr.
8 °
czw.
17 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE