piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPomóż bezdomnym przetrwać zimę i zgłoś miejsca, w których mogą przebywać

Pomóż bezdomnym przetrwać zimę i zgłoś miejsca, w których mogą przebywać

Po raz kolejny lubuscy policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tam mieszkańcy mogą zaznaczać miejsca, które ich zdaniem są niebezpieczne lub w których dochodzi do łamania przepisów. Można tam również oznaczyć rejony, w których przebywają osoby bezdomne. I warto to zrobić. Dlaczego?

Zima to okres szczególnie trudny dla osób nie mających dachu nad głową. Bezdomni często szukają schronienia w altanach, garażach czy pustostanach, a jak wiadomo nie ma tam należytej ochrony przed zimnem. Próbując się ogrzać często korzystają z zapalniczek czy zapałek, a to może prowadzić do tragedii. Co roku w takich miejscach dochodzi do pożarów, w których niestety giną ludzie.

Dlatego każdy kto wie, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne powinien to zgłosić odpowiednim służbom. Wystarczy tylko wejść na stronę lubuskiej policji, kliknąć odnośnik „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i zaznaczyć odpowiedni punkt. Informacja ta natychmiast zostaje przekazana mundurowym, którzy w ciągu kilku dni powinni pojawić się na miejscu i je skontrolować.

Każda osoba nie mająca gdzie mieszkać może liczyć na pomoc odpowiednich instytucji. W Międzyrzeczu wyznaczono dwa punkty, w których zainteresowani mogą spędzić noc i otrzymać ciepły posiłek. To Ośrodek Pomocy Społecznej Noclegowania na Placu Powstańców Wielkopolskich 1 (jest tam 19 miejsc do spania, można otrzymać posiłek oraz odzież) i bar „Adria” znajdujący się przy ul. 9 Maja, gdzie w godzinach od 7:00 do 15:00 potrzebujący mogą zjeść coś ciepłego.

Przypomnijmy: w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można zaznaczać miejsca, w których często dochodzi do wypadków drogowych, przekroczeń prędkości, rozbojów, włamań, kradzieży, napadów, itp.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
23 ° C
24.8 °
23 °
53 %
4.6kmh
99 %
pt.
23 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
26 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE