Strona głównaWiadomościZielona GóraZastal z pierwszą wygraną w tym roku

Zastal z pierwszą wygraną w tym roku

Nasi koszykarze gładko pokonali King Wilki Morskie Szczecin, chociaż początek nie zapowiadał łatwego i przyjemnego spotkania.

Przed spotkaniem nagrodę w wysokości 500 zł na paliwo odebrał Jarosław Zyskowski, za tytuł MVP 16. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Swoją drogą kwota ta została już wielokrotnie obśmiana przez komentatorów koszykarskich.

Na parkiecie jednak już tak miło nie było. Rywale ze Szczecina szybko objęli dziesięciopunktowe prowadzenie, w szczególności karcili nas Davis oraz Dorsey-Walker. Kolejna odsłona gry delikatnie zmieniła obraz za sprawą dobrej gry Zastalu, w szczególności Nemanji Nenadića, który tylko w tej kwarcie zdobył 17 punktów. To pozwoliło na wyrównanie stanu drużyn i na przerwę schodziliśmy z remisem 47:47. (dalszy ciąg artykułu pod filmem)

źródło: YouTube Energa Basket Liga

Na przestrzeni całego spotkania niezłe zawody rozgrywał były zastalowiec, a dzisiaj zawodnik Wilków Filip Matczak. Na drugą część gry wyszliśmy bardzo niemrawo. Praktycznie punkty zdobywali rywale ze Szczecina. I wtedy jakby coś zmieniło się w naszych zawodnikach. Rozpoczął się run 13:2. Rzucał każdy Żołnierewicz, Apić, Sulima. Ostatniej kwarty również nie oddaliśmy wygrywając różnicą 11 pkt.

Na przestrzeni całego meczu najlepi w naszej drużynie to Nenadić, Apić i Mazurczak. Punkty dorzucał również Joseph. To pozwoliło na wygraną w pierwszym meczu nowego roku.

Enea Zastal Zielona Góra – King Wilki Morskie Szczecin 87-71