piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzów na drugim miejscu w Rankingu Miast!

Gorzów na drugim miejscu w Rankingu Miast!

Łódź, Gorzów i Lublin zostały uznane za miasta, które w 2021 roku najsprawniej wydawały kluczowe decyzje w procesie inwestycyjnym. To oznacza, że są one najbardziej przyjazne rozwojowi.

To była już XII edycja Rankingu Miast. Tym razem, podobnie jak w roku ubiegłym, Gorzów uplasował się na podium, zajmując drugie miejsce. Na miejscu pierwszym znalazła się Łódź, a miejsce trzecie zajął Lublin.

Komisja, oceniając miasta, brała pod uwagę czas wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w powiązaniu z pokryciem z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego oraz czas wydawania pozwoleń na budowę. Oceniano sprawność decyzji dotyczących inwestycji mieszkaniowych, biurowych czy też hotelowych.

Nagrodę dla Gorzowa odebrał we wtorek (18.10) wiceprezydent miasta Jacek Szymankiewicz. Uroczyste rozdanie wyróżnień miało miejsce w Poznaniu podczas V Gali kongresu Deweloperskiego.

Sam Ranking Miast prowadzony jest już od dziesięciu lat z inicjatywy Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jej przedstawiciele współpracują z organami administracji rządowej, samorządowej, architektami, urbanistami i szeroko pojętym biznesem zarówno w Polsce jak i w całej Unii Europejskiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
27.7 ° C
27.7 °
27.7 °
43 %
0.9kmh
70 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE