sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraCzy "umiesz" w dorosłość? Rusza Lubuska Akademia Młodego Obywatela

Czy „umiesz” w dorosłość? Rusza Lubuska Akademia Młodego Obywatela

Czym jest ordynacja wyborcza? Jak Unia Europejska i Parlament Europejski wpływa na życie Polek i Polaków? Jak założyć pierwszy biznes? Gdzie załatwić podstawowe sprawy urzędowe? Czym jest budżet obywatelski? Czy warto angażować się w działania lokalnych organizacji pozarządowych? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w Lubuskiej Akademii Młodego Obywatela.

Nowy projekt Instytut Równości to cykl szkoleń dla osób w wieku 15-22 lata, które chcą dowiedzieć się jak działa samorząd, państwo czy też jak załatwić podstawowe sprawy w urzędach. Aktywiści idą jeszcze dalej i chcą zaangażować młodych ludzi do pracy w organizacjach pozarządowych, a także pokazać jak się rozwijać społecznie.

Warsztaty będą zarówno szansą na zadawanie nurtujących pytań osobom, które poza ogromną wiedzą są wieloletnimi praktykami i praktyczkami. Będą wśród nich Adwokatki i Adwokaci, politolodzy, ale również wspomniani praktycy. A wśród nich: Senator RP Wadim Tyszkiewicz – samorządowiec, polityk i przedsiębiorca, Marszałkini Lubuska Elżbieta Anna Polak – czytamy na oficjalnym wydarzeniu w mediach społecznościowych.

Jak podkreśla jedna z organizatorek Agnieszka Chyrc, jest to szansa dla młodych ludzi w zdobyciu praktycznej wiedzy, ale też umiejętności społecznych, które nie są dostępne w szkole. Projekt realizowany jest ze środków województwa lubuskiego i będzie realizowany nie tylko w Zielonej Górze, ale także innych miejscowościach w regionie.

Pierwsze warsztaty przewidziane są już w najbliższą sobotę – 22 października 2022 r. od godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Zgłoszenia można przesyłać mailowo na adres agachyrc@gmail.com lub telefonicznie pod nr. 790 242 463.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
0.5 ° C
0.5 °
-0.6 °
64 %
2.3kmh
57 %
pt.
0 °
sob.
1 °
niedz.
-2 °
pon.
-1 °
wt.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE