czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowscy uczniowie znają się na motoryzacji. Zajęli drugie miejsce w konkursie

Gorzowscy uczniowie znają się na motoryzacji. Zajęli drugie miejsce w konkursie

Młodzież z Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu wzięła udział w 28. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej, który odbył się w Poznaniu. Gorzowianie zajęli zaszczytne drugie miejsce!

W zmaganiach wzięły udział reprezentacje ze szkół z całej Polski, łącznie było to ponad 400 uczniów. Sam konkurs podzielony był na dwie części. Pierwsza teoretyczna, w której brali udział wszyscy uczestnicy, oraz druga praktyczna, do której przystąpiło tylko dziesięcioro uczniów, którzy okazali się najlepsi w części pierwszej. Finał składał się z siedmiu części, które dotyczyły m.in. omówienia zasad działania i analizy usterek układów mechanicznych i elektromechanicznych. Dotyczyło to diagnozowania czujników w pojeździe samochodowym, płynów eksploatacyjnych czy doposażenia warsztatów.

Uczniowie z gorzowskiego Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu zajęli w konkursie drugie miejsce. Zwyciężyło technikum z Opola, które było lepsze od gorzowian zaledwie o jeden punkt. Dodatkowo, nauczyciel z CEZiB-u, Bogusław Gajak, zajął drugie miejsce w kategorii ,,najlepszy nauczyciel”, a Jakub Szlingert, uczeń III klasy technikum zajął w Turnieju piąte miejsce (w części teoretycznej był drugi).

Przypomnijmy: Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu działa od września ubiegłego roku. Działa tam Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6 ° C
6 °
6 °
73 %
2.4kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
9 °
niedz.
8 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE