poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowska „Siódemka” będzie wygaszana. To już ostateczna decyzja!

Gorzowska „Siódemka” będzie wygaszana. To już ostateczna decyzja!

Na dzisiejszej (25.01) sesji gorzowscy radni ostatecznie zdecydowali o stopniowej likwidacji Szkoły Podstawowej nr 7. Podczas głosowania nikt nie był przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Tym samym uchwała została przyjęta i do końca sierpnia 2029 roku szkoła przestanie istnieć.

Decyzja radnych nikogo nie zaskoczyła, bo była jedynie potwierdzeniem tego, o czym rozmawiali rok wcześniej. Wtedy przyjęli uchwałę o zamiarze likwidacji placówki, co wywołało protesty ze strony rodziców dzieci uczących się w szkole. Teraz jednak ostatecznie potwierdzono, że „Siódemka”, mieszcząca się przy ulicy Estkowskiego, będzie stopniowo wygaszana. Dlaczego?

Jak wskazują urzędnicy głównym powodem jest niskie zainteresowanie ofertą placówki wynikające z obecnej niekorzystnej sytuacji demograficznej. Tylko w latach 2012-2020 liczba dzieci w całym Gorzowie spadła o 290, co najbardziej odczuły takie szkoły jak właśnie SP nr 7 oraz SP nr 6 (znajdująca się przy ul. Gwiaździstej). To z kolei spowodowało coraz większe problemy z utworzeniem oddziałów w tych placówkach. Co prawda po wybuchu wojny na Ukrainie i napływie uchodźców sytuacja na jakiś czas się ustabilizowała, to jednak dzieci jest wciąż zbyt mało, by w „siódemce” można było utworzyć pełne klasy.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Gorzowie będzie likwidowana stopniowo tak, aby całkowicie przestać istnieć z końcem sierpnia 2029 roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.4 °
18.4 °
69 %
1.5kmh
98 %
pon.
18 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
26 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE