czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowski Ogrodnik będzie podlegał Ministerstwu Rolnictwa

Gorzowski Ogrodnik będzie podlegał Ministerstwu Rolnictwa

Już od stycznia przyszłego roku Zespół Szkół Ogrodniczych zostanie przejęty resort rolnictwa. Porozumienie w tej sprawie zostało już podpisane. Co to oznacza dla gorzowskiej szkoły?

Wczoraj, tj. we wtorek (31.01), prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki spotkał się w Warszawie z wicepremierem, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Henrykiem Kowalczykiem, aby podpisać porozumienie o przejęciu przez ministerstwo gorzowskie :Ogrodnika”.

Dzięki temu szkoła ma mieć większe możliwości rozwoju i kształcenia, m.in. poprzez współpracę dużymi gospodarstwami rolnymi i przedsiębiorcami czy też wymiany doświadczeń z zagranicznymi partnerami.

Kilka tygodni temu mówiliśmy o tym, że staramy się zapewnić rozwój i dobrą przyszłość Zespołowi Szkół Ogrodniczych. Te starania zostały uwieńczone sukcesem – przyznał Jacek Wójcicki, prezydent miasta.

To będzie już czwarta szkoła w województwie, która przeszła pod nadzór ministerstwa rolnictwa. Podobnie stało się z placówkami w Kamieniu Małym, Bobowicku i Henrykowie.

Przypomnijmy: obecnie Ogrodnik kształci w takich kierunkach jak: technik architektury krajobrazu, technik weterynarii i ogrodnik. Istnieje też możliwość rozpoczęcia nauki w innych zawodach z zakresu ogrodnictwa, inżynierii środowiska i melioracji.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6 ° C
6 °
6 °
73 %
2.4kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
9 °
niedz.
8 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE