niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePrawie 250 krzewów konopi i 3 kg suszu. Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego hodował...

Prawie 250 krzewów konopi i 3 kg suszu. Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego hodował narkotyki na dużą skalę

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim zlikwidowali z Krosna Odrzańskiego zlikwidowali plantację, na której rosło ponad 240 krzewów konopi indyjskich oraz zabezpieczenie blisko 3 kilogramów suszu roślinnego. Zatrzymano 40-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego.

Kryminalni z krośnieńskiej komendy po raz kolejny pokazują, jak ważne jest rozpoznanie środowiska lokalnego. W wyniku działań operacyjnych ustalili osobę, która według posiadanych przez nich informacji może zajmować się przestępczością narkotykową. Gdy 5 sierpnia dotarli na teren jego posesji, mężczyzna już wiedział co jest powodem wizyty mundurowych.

40-latek sam wskazał miejsca uprawy krzewów konopi, na których rosło łącznie 243 krzaków, które to zostały ścięte i zabezpieczone. Ponadto w trakcie dalszych czynności policjanci w beczkach ujawnili łącznie blisko 3 kilogramy suszu roślinnego, który również został przez funkcjonariuszy zabezpieczony.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Rośliny oraz susz poddane zostały oględzinom, a także badaniu testerem narkotykowym, które wykazało że jest to marihuana. Zostały one także przesłane do laboratorium, gdzie biegły z zakresu przestępczości narkotykowej potwierdził wcześniejsze ustalenia policjantów, określając zawartość THC.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim 40-latek, usłyszał zarzut uprawy 243 krzewów konopi innych niż włókniste, z których możliwe było wyodrębnienie około 8 kilogramów suszu konopi, która to uprawa mogła dostarczyć znacznej ilości konopi oraz wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających w postaci suszu konopi o łącznej masie blisko 3 kilogramów, przygotowując je do wprowadzenia do obrotu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 430 tysięcy złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na sporządzeniu aktu oskarżenia przeciwko 40-latkowi, a także przesłania go wraz z aktami sprawy do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.  Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl
 

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
22.1 ° C
23.2 °
21.8 °
50 %
5.1kmh
91 %
niedz.
22 °
pon.
26 °
wt.
27 °
śr.
30 °
czw.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE