wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczBezpłatne badanie piersi. Zapisy ruszyły

Bezpłatne badanie piersi. Zapisy ruszyły

W Międzyrzeczu po raz kolejny pojawi się mammobus, w którym wszystkie chętne panie w wieku od 50 do 69 lat będą mogły wykonać badanie mammograficzne. To niezwykle ważny krok w profilaktyce raka piersi.

Badania piersi są bardzo istotne, każda kobieta powinna wyrobić w sobie nawyk, by regularnie je wykonywać. Wszystko po to, aby w porę wykryć ewentualne zmiany nowotworowe, bo im szybciej uda się zdiagnozować raka i podjąć leczenie, tym większe szanse wyzdrowienia. A profilaktyka w tym zakresie jest niezwykle ważna, ponieważ za około 22% zgonów z powodów onkologicznych odpowiada właśnie rak piersi.

Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne zaleca, aby każda kobieta, która ukończyła trzydzieści lat przynajmniej raz w roku wykonywała USG piersi. Jeśli w rodzinie zdarzały się przypadki zachorowania badanie powinno się robić raz na pół roku. Z kolei po ukończeniu 40. roku życia kobiety obowiązkowo powinny udać się na mammografię, a po „pięćdziesiątce” wykonywać ją regularnie.

Dlatego też do Międzyrzecza po raz kolejny przyjedzie mammobus, w którym będzie można za darmo wykonać badanie piersi. Z tej opcji mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia i które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały przeprowadzanego profilaktycznego badania mammograficznego na koszt NFZ.

Mammobus stanie już 6 lutego przy Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1. Panie chcące skorzystać z badań muszą się wcześniej telefonicznie zarejestrować. Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00 pod numerem: (68) 41 41 411 lub online za pomocą strony diagnostyk.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
18.7 ° C
18.7 °
18.7 °
65 %
3.2kmh
98 %
wt.
27 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE