poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowski szpital zatrudni lekarzy z Ukrainy i zapewni pomoc

Gorzowski szpital zatrudni lekarzy z Ukrainy i zapewni pomoc

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie poszukuje lekarzy do pracy. Tym razem zwraca się w stronę Ukraińców, którzy musieli uciekać z ogarniętego wojną kraju. Medycy będą mieli zapewnioną pomoc, zakwaterowanie i naukę języka.

Do Gorzowa przybywa coraz więcej osób, które musiały opuścić Ukrainę ratując swoje życie i zdrowie. Wielu z nich ma wykształcenie, chce i może podjąć pracę w naszym mieście. Z ofertą takiej pracy wychodzi szpital. Jak informuje zarząd lecznicy: poszukiwani są lekarze oraz pielęgniarki z Ukrainy. Oprócz zatrudnienia osoby takie będą miały zapewnione lokum, naukę języka polskiego oraz pomoc w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności.

Uchodźcy z Ukrainy, którzy poszukują pracy i mają odpowiednie wykształcenie mogą się zgłaszać do szpitala. W sprawie pracy można dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 14:00 pod numer: 95 782 72 98. Można też skorzystać z rekrutacji elektronicznej i wysłać maila na adres: rekrutacja@szpital.gov.pl.

Przypomnijmy: wojna na Ukrainie trwa od 24. Lutego. To właśnie wtedy rozpoczęła się rosyjska inwazja, której Ukraińcy dzielnie stawiają czoła. Z kraju uciekają matki z dziećmi oraz osoby starsze. Szacuje się, że do tej pory Ukrainę opuściło ponad 2mln 600 tys. osób, z czego ponad 1,5 mln trafiło do Polski.

 Urząd prosi gorzowian o zgłoszenia jeśli ktoś mógłby przyjąć uchodźców pod swój dach. Ze względu na coraz większą ich liczbę zaczyna brakować miejsc, w których mogliby się zatrzymać.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.4 °
18.4 °
69 %
1.5kmh
98 %
pon.
18 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
26 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE