czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ile osób i w jaki sposób korzysta z autobusów? Trwają ankiety

Ile osób i w jaki sposób korzysta z autobusów? Trwają ankiety

W Gorzowie i okolicznych gminach rozpoczęły się badania dotyczące tego jaki jest popyt na usługi przewozowe i w jaki sposób mieszkańcy z nich korzystają. Ankieterzy ze specjalnymi identyfikatorami będą odwiedzać pojazdy komunikacji miejskiej aż do końca maja.

Wszystko po to, aby eksperci mogli ulepszyć i usprawnić sieć komunikacyjną oraz dostosować ją do zmieniających się potrzeb mieszkańców. Zanim jednak odpowiednie zmiany zostaną wprowadzone specjaliści muszą wiedzieć czego dokładnie potrzebują pasażerowie i z jakich usług korzystają najczęściej.

Dlatego też w miasto wyruszyli ankieterzy, których zadaniem, na początek, będzie sprawdzenie tego ile osób korzysta z poszczególnych linii w różne dni tygodnia. Następnie zbadają jakimi biletami posługują się pasażerowie autobusów i tramwajów.

Przypomnijmy: to już kolejne takie badanie. W marcu można było wypełnić specjalną ankietę zaadresowaną do mieszkańców Gorzowa oraz gmin ościennych, czyli Kłodawy, Bogdańca, Deszczna, Kostrzyna nad Odrą, Lubiszyna, Santoka, Strzelec Krajeńskich, Skwierzyny i Witnicy. Chodziło o to, aby zbadać preferencje komunikacyjne, czyli to w jaki sposób mieszkańcy poruszają się po mieście, jakie są główne cele ich podróży, czy korzystają z komunikacji miejskiej i jak ją oceniają.

Oba dokumenty posłużą do stworzenia docelowej koncepcji poruszania się po Gorzowie i okolicy, uwzględniającej potrzeby mieszkańców i możliwości finansowe samorządu – informuje Michał Jędrzejak z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego.

Szczegóły dotyczące badań znajdziecie na stronie www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6 ° C
6 °
6 °
73 %
2.4kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
9 °
niedz.
8 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE