poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Podwyżki dla radnych, zmiany w BO, kasa na drogi. Sesja Rady Miasta

Podwyżki dla radnych, zmiany w BO, kasa na drogi. Sesja Rady Miasta

Już jutro, tj. w środę (27.04) odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta Gorzowa Wlkp. Rozpocznie się o godzinie 14:00 w Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego, sala 201. Transmisję z obrad można śledzić online.

Po raz kolejny radni porozmawiają o miejskich sprawach. Jednym z punktów obrad, który wzbudził wiele kontrowersji wśród mieszkańców jest zabezpieczenie prawie 400 tysięcy złotych na ,,funkcjonowanie Rady Miasta” (jak czytamy w uchwale), czyli po prostu podwyżki dla radnych. Co ciekawe temat ten został przegłosowany przez radnych już w listopadzie ubiegłego roku. To wtedy zapadły decyzje dotyczące podwyższenia diet o kilkadziesiąt procent. Jednak ze względu na „niedopatrzenie” dodatkowa kwota nie została uwzględniona w budżecie miasta na 2022 rok, dlatego teraz trzeba ją dopisać w uchwale. Temat jest tym bardziej kontrowersyjny, że na tej samej, jutrzejszej sesji podjęte mają zostać uchwały, w których rezygnuje się z niektórych inwestycji czy działań. Chodzi tu miedzy innymi o Budżet Obywatelski, a dokładniej o rezygnację z niego w 2024 roku i zawieszenie przeprowadzania konsultacji BO w roku 2023. Zawieszone mają też zostać niektóre inwestycje wybranych w BO na ten rok – te, których realizacja jeszcze się nie rozpoczęła. Przypomnijmy: na razie to jedynie uchwała, o której przyjęciu bądź nie zdecydują gorzowscy radni. A nie wszyscy są pozytywnie nastawieni do tego pomysłu.

„(…) skoro podjęliśmy decyzję, że oddajemy część budżetu w ręce mieszkańców i sami jako radni ustaliliśmy uchwałą zasady, to teraz zatrzymanie go jest ciosem, którego zaangażowani mieszkańcy nam nie zapomną.
Wrzucenie w jedną uchwałę diet dla radnych i BO każe podjąć męską decyzję, która dla mnie jest oczywista. Jeśli Budżet Obywatelski ma zostać na rok wycięty że względu na podwyżkę diety, to ja rezygnuje z podwyżki. (…) ze swojej strony deklaruję dogłębna analizę tej uchwały na sesji. Niestety nie było wcześniejszych ustaleń w tej sprawie z prezydentem, więc nie mogę zapewnić o niczym więcej jak tylko moim stanowisku. Myślę jednak, że nikt z radnych nie strzeli sobie samobója i nie zagłosuje za podwyżką dla siebie kosztem budżetu obywatelskiego”.
Pisze na swoim profilu na Facebooku radna Marta Bejnar-Bejnarowicz.

O tym jaka będzie ostateczna decyzja w tej sprawie dowiemy się już jutro.

Na sesji poruszony ma zostać także temat przystanków komunikacji miejskiej. Niektóre zmienią nazwy, a docelowo będzie ich też więcej tak, aby odpowiadały potrzebom infrastruktury drogowe. Wszystkie sesyjne tematy, porządek obrad i projekty uchwał można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie miasta: www.um.gorzow.pl. Link do jutrzejszej sesji TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
12.2 ° C
12.2 °
12.2 °
53 %
3.3kmh
98 %
pon.
13 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
10 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE