niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Policjanci kontrolują motocyklistów

Policjanci kontrolują motocyklistów

Rozpoczął się sezon na jednoślady i na ulicach pojawia się coraz więcej motocyklistów. To oznacza również, jak co roku, częstsze kontrole policyjne. Wszystko po to, by na drogach było bezpiecznie.

Wiosna w pełni, pogoda jest coraz ładniejsza, a to sprzyja pojawianiu się na drogach jednośladów, zarówno rowerów jak i motocykli. I to właśnie motocykle były głównym obiektem działań prowadzonych w minioną sobotę przez lubuskich policjantów. Podczas akcji „Motocykl” sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz to czy kierujący mają odpowiednie uprawnienia. Funkcjonariusze kontrolowali także prędkość z jaką poruszają się motocykle, trzeźwość kierujących oraz zwracali uwagę na to czy kierowcy samochodów przestrzegają przepisów wobec motocyklistów i odwrotnie. Sami policjanci również poruszają się na motocyklach.

– Wykorzystanie jednośladów, daje mundurowym możliwość sprawniejszego prowadzenia działań pościgowych za piratami drogowymi – informuje Karol Florczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Podobnych działań będzie więcej, funkcjonariusze coraz częściej będą prowadzili akcje mające na celu dokładną kontrolę motocykli poruszających się po drogach. Wszystko po to, aby było bezpieczniej dla wszystkich użytkowników ruchu.

– Policjanci dokładają wszelkich starań, aby zdarzeń drogowych z tą grupą kierowców było jak najmniej. Do tego jednak niezbędne jest także zaangażowanie samych motocyklistów. Muszą być oni cały czas skupieni i pamiętać o wzajemnym szacunku wobec innych podróżnych. Nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii – dodaje Karol Florczak.

Jak informują mundurowi: z roku na rok jest coraz mniej wypadków z udziałem motocyklistów. W 2019 roku było ich 69, w 2020 roku 55, a w 2021 już 35. Pamiętajmy, że w przypadku zderzenia motocykla z samochodem kierujący jednośladem nie ma praktycznie żadnych szans na wyjście cało z takiej sytuacji.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.8 ° C
13.8 °
13.8 °
73 %
0.5kmh
31 %
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE