sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jest już pierwsza warstwa asfaltu. Będą zmiany w organizacji ruchu

Jest już pierwsza warstwa asfaltu. Będą zmiany w organizacji ruchu

Jak informują gorzowscy urzędnicy: dobiega końca inwestycja związana z przebudową ulic Chrobrego i Mieszka I. Z kolei od poniedziałku (21.03) rozpoczną się roboty na skrzyżowaniu Mieszka I, Roosvelta, Kazimierza Wielkiego i Al. Ks. Witolda Andrzejewskiego. To z kolei będzie się wiązało ze zmianami w organizacji ruchu.

Jeśli chodzi o przebudowę półtorakilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ul. Chrobrego i Mieszka I to dwa dni temu na skrzyżowaniu położono już pierwszą warstwę asfaltu.

– To przygotowanie przed ostateczną zmianą organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu dla ruchu samochodowego. Zmiany w organizacji ruchu związane będą z koniecznością połączenie brakującego torowiska oraz wyłożenia warstwy ścieralnej asfaltu, które za chwilę przed nami – taką informację przekazała jednostka realizująca projekt.

Ale już od najbliższego poniedziałku kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w rejonie ulicy Roosvelta. Rozpoczną się tam prace związane z przebudową torowiska tramwajowego i wymianą nawierzchni, dlatego konieczne będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Na początek zamknięta zostanie południowa jezdnia ul. Roosvelta i Al. Ks. Andrzejewskiego oraz zachodnia jezdnia ul. Kazimierza Wielkiego. Pojazdy będą mogły poruszać się w dwóch kierunkach po północnej jezdni trasy średnicowej. Sygnalizacja świetlna zostanie przełączona w tryb awaryjny, czyli żółte, migające światło. Wciąż nie będzie można wjechać w ulicę Mieszka I, z kolei ul. Chodkiewicza stanie się drogą jednokierunkową od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Wyszyńskiego. Dojazd z ul. Kazimierza Wielkiego do Al. Ks. Andrzejewskiego i Roosevelta będzie możliwy poprzez objazd ulicami Chodkiewicza i Wyszyńskiego. Dojazd do ul. Kazimierza Wielkiego od strony ul. Słowiańskiej będzie możliwy poprzez ul. Żwirową, Błotną i Okrzei lub jeśli kierowca pojedzie ul. – Roosevelta to będzie miał możliwość dojazdu do ul. Kazimierza Wielkiego poprzez zawrócenia na Rondzie Wyszyńskiego i skręt w prawo w ul. Kazimierza Wielkiego.

Zmiany obejmą także komunikację miejską. Na początek przeniesiony zostanie przystanek, który obecnie znajduje się w Al. Ks. Andrzejewskiego za skrzyżowaniem z Mieszka I. Od poniedziałku będzie on zlokalizowany kilkadziesiąt metrów dalej, w zatoczce na wysokości stadionu. Autobusy komunikacji zastępczej T2 zostaną przekierowane na inną trasę (będą korzystać z drogi jednokierunkowej od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Chodkiewicza), dlatego też na Chodkiewicza ma powstać przystanek tymczasowy.

Ten etap prac ma potrwać około miesiąca. Więcej szczegółów dotyczących zmian w organizacji ruchu oraz postęp aktualnych prac drogowych można śledzić na stronie: www.transport.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
91 %
0.9kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
7 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE