poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKto zajmie się budową kanalizacji w Międzyrzeczu?

Kto zajmie się budową kanalizacji w Międzyrzeczu?

Gmina ogłosiła przetarg i czeka na zgłoszenia od firm, które chciałyby wybudować sieć sanitarną wraz z kolektorem tłocznym, który połączy miejscowość z miejską siecią kanalizacyjną na ul. Mieszka I. Urzędnicy na oferty czekają do 24. marca.

Budowa sieci sanitarnej jest możliwa dzięki rządowej dotacji w wysokości prawie 8 milionów złotych. Dofinansowanie gmina otrzymała jeszcze pod koniec października ubiegłego roku, a teraz przystępuje do szukania wykonawcy.

– Celem tej inwestycji jest rozbudowa infrastruktury, ale przede wszystkim poprawa jakości życia mieszkańców – zaznacza Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Roboty mają potrwać do września przyszłego roku. To już kolejna proekologiczna inwestycja w Gminie Międzyrzecz. Przypomnijmy: na początku lutego rozpoczęła się budowa kanalizacji w Kęszycy, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli zlikwidować przydomowe szamba i będą mniej płacić za ścieki. Trwa też kompleksowa przebudowa oczyszczalni ścieków we Wsi Święty Wojciech. Planowana jest też budowa kanalizacji w Nietoperku.

Jeśli chodzi o aktualnie ogłoszony przetarg na budowę kanalizacji w Międzyrzeczu to zainteresowane firmy więcej informacji mogą znaleźć pod adresem: https://e-zp.miedzyrzecz.pl/procurements/40/procurement. Szczegóły dostępne są również na Facebookowym profilu Gminy Międzyrzecz.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
5 ° C
5 °
5 °
49 %
5.5kmh
100 %
pon.
4 °
wt.
5 °
śr.
6 °
czw.
16 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE