poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kobieta chciała skoczyć z mostu. Uratowały ją policjantki

Kobieta chciała skoczyć z mostu. Uratowały ją policjantki

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (06.08). To właśnie wtedy policjantki z Gorzowa ściągnęły z wiaduktu znajdującego się nad drogą ekspresową kobietę, która prawdopodobnie próbowała popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.

Do dyżurnego gorzowskiej komendy trafiła informacja, że po zewnętrznej stronie wiaduktu biegnącego nad drogą S3 chodzi kobieta., Ze względu na to, że istniało wysokie prawdopodobieństwo, że będzie próbowała skoczyć wprost pod poruszające się dołem pojazdy, na miejsce natychmiast został wysłany patrol.

Policjantki Katarzyna Matusiak oraz Wioletta Blatkiewicz błyskawicznie znalazły się we wskazanym miejscu i od razu zauważyły znajdującą się za barierką kobietę.

Z uwagi na dynamiczną sytuację policjantki natychmiast nawiązały rozmowę z kobietą, jednocześnie weszły za barierki i wykorzystując moment złapały kobietę i ściągnęły z wiaduktu. Trafiła pod opiekę specjalistów. Tylko dzięki błyskawicznemu i sprawnemu działaniu policjantek udało się pomóc kobiecie. Gdyby nie przyszła na czas, mogłoby dojść do wielkiej tragedii – informuje Magdalena Ziętek z gorzowskiej komendy.

Próby samobójcze w ostatnich czasach zdarzają się coraz częściej, dlatego każdy powinien być wyczulony na podobne sytuacje. Jeśli wiemy, ze ktoś znajduje się w złym stanie psychicznym i może potrzebować pomocy, lub też sami takiej pomocy potrzebujemy, powinniśmy natychmiast zgłosić się do specjalisty w celu uzyskania fachowej pomocy. Można to zrobić dzwoniąc pod bezpłatne infolinie:

116 123 – kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 – kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
16.6 ° C
16.6 °
16.6 °
92 %
1.6kmh
100 %
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE