niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWraca korowód. Winobranie coraz bliżej

Wraca korowód. Winobranie coraz bliżej

W dniach 3-11 września ponownie będziemy bawić się na święcie miasta, czyli Winobraniu w Zielonej Górze. Organizatorzy poinformowali właśnie, że po dwóch latach ponownie wraca do programu imprezy korowód ulicami miasta.

Korowód rozpocznie się 10 września o godzinie 12:00 i przejdzie Aleją Konstytucji 3 Maja w kierunku zielonogórskiej Palmiarni – czytamy na oficjalnej stronie święta miasta.

Tegoroczna edycja będzie miała charakter historyczno-fantastyczny. Wszystko po to, aby zaakcentować 700-lecie i 800-lecie miasta. Jak przygotować się na taką paradę podpowiada dyrektor Lubuskiego Teatru, Robert Czechowicz:

Zawsze pozostaje nieskrępowana fantazja i wyobraźnia, i można jej używać bez ograniczeń, i przebrać się, za co kto tylko będzie miał ochotę. Jak chce być piękną księżniczką, proszę bardzo. Chce być cudownym motylem czy szczęśliwym elfem, proszę bardzo. Ktoś chce być strzygą czy potworem z lęków nocnych i koszmarów rodem z horrorów, proszę bardzo. Im barwniej, tym lepiej. Stroje na korowód można wypożyczyć z Lubuskiego Teatru. W tym celu należy skontaktować się z Heleną Bondyrą,. A aby zgłosić chęć uczestnictwa w korowodzie – z Magdaleną Pawlak – dodaje Czechowicz

To nie wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów imprezy. Cały program nie jest jeszcze znany, ale z pewnością możemy spodziewać się kolejnej edycji Winobraniowych Spotkań Teatralnych, o których już pisaliśmy:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE