niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczŻołnierze na misji w Rumunii

Żołnierze na misji w Rumunii

Kolejna grupa żołnierzy z Międzyrzecza pojechała na Bałkany, by razem z innymi mundurowymi szkolić się i wzmacniać południowo-wschodnią flankę sojuszu NATO. Misja będzie trwała pół roku.

Tym razem wyjeżdża kilkadziesiąt żołnierzy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Wejdą oni w skład XI Polskiego Kontyngentu Wojskowego Rumunia dowodzonego przez mjr Adama Gąbińskiego. Ogólnie będzie się on składał z 230 żołnierzy wspieranych przez specjalistów z innych jednostek.

Uroczyste pożegnanie żołnierzy odbyło na placu apelowym w Wędrzynie.

– Życzę Wam, żeby trwająca pół roku misja upłynęła jak najszybciej, a szczęśliwy powrót do Ojczyzny wraz z szacunkiem mieszkańców i uznaniem przełożonych, był rekompensatą za rozłąkę z bliskimi – mówił Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Żołnierze wezmą udział w misji szkoleniowej, gdzie będą pracować nie tylko z mundurowymi z Rumunii, ale także z innych państw NATO, w tym z żołnierzami z Ameryki stacjonującymi na Bałkanach. Międzyrzecka grupa dotarła już na miejsce, gdzie przeszła już szkolenie adaptacyjne oraz przyjęła odpowiedni sprzęt i wyposażenie.

Z kolei do domu wraca poprzednia zmiana, która zakończyła już półroczną misję w Rumunii.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
22 ° C
22.6 °
22 °
56 %
4.2kmh
90 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE