poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kontrola weterynaryjna w gorzowskiej papugarni. Co wykazała?

Kontrola weterynaryjna w gorzowskiej papugarni. Co wykazała?

Pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii otrzymali zgłoszenie o zaniedbaniach, do których miało dojść w gorzowskiej papugarni. Kilka dni temu przeprowadzono tam wiec kontrolę. Co wykazała?

W jakim stanie znajdują się papugi?

Kontrola weterynaryjna została przeprowadzona po zgłoszeniu, które było odpowiedzią na post jednej z mieszkanek Gorzowa umieszczony na Facebookowej grupie. Ona, jak i komentujący post zwracali uwagę, że ptaki przebywające w papugarni są w złym stanie – mają przerośnięte dzioby i brakuje im piór.

Taka sytuacja nie mogła pozostać bez echa, dlatego na miejscu pojawili się specjaliści z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, którzy sprawdzili w jakim stanie rzeczywiście znajdują się papug. Co się okazało?

Zarówno inspektor jak i przybyły na miejsce weterynarz nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Tylko jedna papuga ma przerośnięty dziób, ale jest to jej wada wrodzona i ptak pozostaje pod opieką szczecińskiego weterynarza.

Ubytki w upierzeniu nie wyglądają dobrze, ale są całkiem normalne

Gorzowianie zwracali uwagę, że wielu papugom brakuje piór, co wygląda tak jakby zostały wydziobane. Jak się okazuje jest to jednak naturalny proces związany z wymianą piór przez ptaki.

Wtedy rzeczywiście na ich ciałach mogą się pojawiać „placki” gołej skóry, ale wkrótce zostaną one zapełnione nowymi piórami.

W chwili kontroli, która została przeprowadzona z zaskoczenia, ptaki miały też dostęp do świeżej wody oraz pożywienia.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
2.9 ° C
2.9 °
2.9 °
92 %
2kmh
81 %
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE