niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKiedy otworzą drogę do Zielonej Góry przez Połupin?

Kiedy otworzą drogę do Zielonej Góry przez Połupin?

Drogowy horror mieszkańców Krosna Odrzańskiego trwa od dawna. Wielkie inwestycje związane z podnoszeniem mostu, budową obwałowania czy w końcu remont odcinka DK-29 między Krosnem, a Połupinem sprawiły, że w godzinach szczytu tworzą się potężne korki. Kiedy zakończenie tej ostatniej inwestycji?

Przypomnijmy, że przejazd drogą krajową nr 29 przez Połupin w kierunku na Zieloną Górę został zamknięty 16 sierpnia ubiegłego roku. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uznała, że należy przebudować mostek nad rowem melioracyjnym, który coraz to bardziej się osuwał.

Objazd, jaki wyznaczona drogą w kierunku Gubina aż do skrzyżowania z DK-32 nie dość, że był długi to jeszcze tworzyły się tam spore zatory. Lada moment ma to jednak zniknąć i znowu będziemy mogli „normalnie” podróżować do stolicy województwa.

To już tak naprawdę finisz inwestycji, w tej chwili wykonywane są prace wykończeniowe na obiekcie i dojazdach. Zakończenie robót i likwidacja objazdu związanego z przebudową mostu planowane jest w pierwszej połowie czerwca – mówi w rozmowie z nami, Anna Jakubowska, rzeczniczka prasowa GDDKiA oddział Zielona Góra.

To oznacza, że drogowcy mogą zakończyć prace wcześniej niż było to na początku przewidywane, czyli do końca czerwca. Przynajmniej jedna rzecz zostanie ostatecznie zrealizowana i ułatwi niejako wyjazd z miasta.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
pochmurnie
17.7 ° C
18.2 °
16.8 °
45 %
2.1kmh
22 %
niedz.
19 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE