niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kostrzyńska się zazieleni

Kostrzyńska się zazieleni

Już w sobotę (26.11) 30 klonów tatarskich zostanie posadzonych na nowo utworzonym zielonym skwerze przy pętli tramwajowej na ulicy Kostrzyńskiej. Drzewa przesadzone zostaną z donic, które wcześniej znajdowały się na deptaku przy ulicy Sikorskiego.

Kostrzyńska już wkrótce zyska nowe rośliny, których przesadzeniem zajmie się specjalistyczna firma.

Co w takim razie z ulicą Sikorskiego? Urzędnicy zapewniają, że tam również nie zabraknie zieleni. W przyszłym roku, w miejscach gdzie nie będzie to kolidowało z podziemną siecią przemysłową, posadzone zostaną trawy, krzewy, a nawet drzewa.

Obejmą one przestrzeń od wiaty rowerowej przy ulicy Hejmanowskiej do ulicy Strzeleckiej. Będzie to nowy zielony obszar o łącznej powierzchni 560 metrów kwadratowych – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Z kolei donice, z których zostaną przesadzone drzewa, zostaną wypełnione dekoracjami świątecznymi.

Do wykonania świątecznej dekoracji użyte zostaną materiały naturalne m.in. gałązki świerkowe, jodłowe i sosnowe oraz dereń w odcieniach czerwieni. Dekorowanie rozpocznie się z początkiem grudnia dodaje Wiesław Ciepiela.

Przypomnijmy: w tym roku świąteczne dekoracje będą nieco skromniejsze niż w latach ubiegłych. Z uwagi na rosnące ceny energii, inflację i ogólną trudną sytuację gospodarczą miasto musi prowadzić pewne oszczędności. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
19.2 ° C
19.2 °
19.2 °
50 %
5.5kmh
80 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE