poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Świąteczne ozdoby tylko w centrum. Nie będzie też miejskiego Sylwestra!

Świąteczne ozdoby tylko w centrum. Nie będzie też miejskiego Sylwestra!

W związku z trudną sytuacją gospodarczą Gorzów musi wprowadzić pewne oszczędności, dlatego też rezygnuje z większości świątecznych iluminacji. W tym roku miasto nie zorganizuje też tradycyjnego sylwestra pod chmurką.

Rosnące ceny energii i galopująca inflacja wymuszają poszukiwanie oszczędności. I to nie małych, bo według wyliczeń w ciągu roku wydatki miasta na energię elektryczną wzrosną o 19 milionów złotych! A sytuacja może wyglądać jeszcze gorzej.

Dlatego też urzędnicy zdecydowali, że w tym roku nie będzie już kolorowych świecących choinek, bałwanów czy wozów. Przynajmniej nie w takiej ilości jak dotychczas. Iluminacje świetlne pojawią się bowiem wyłącznie w centrum Gorzowa, a dokładniej na Starym Rynku. To właśnie tam umiejscowiona zostanie duża, świecąca bombka (o średnicy około 150 cm), przestrzenna rama do zdjęć oraz foto ścianka, a drzewa przy ulicach Sikorskiego oraz Obotryckiej ozdobione zostaną lampkami LED. W okolicach Fontanny Pauckscha, jak co roku, stanie też duża choinka. Dekoracje będzie można podziwiać tradycyjnie od 6. grudnia do 15. stycznia.

Dzięki takim ograniczeniom za świąteczne ozdoby miasto zapłaci w tym roku około 65 tysięcy złotych (w ubiegłym roku wydano na ten cel około 300 tysięcy złotych).

To jednak nie koniec oszczędności. Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiła się informacja, że w tym roku miasto nie będzie organizować sylwestrowej zabawy. Niestety, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zajmuje się przygotowaniem tego wydarzenia, nie ma w tej chwili w budżecie środków pozwalających na takie działania. Dlatego też w noc Sylwestrową mieszkańcy muszą zorganizować sobie zabawę na własną ręką. Można zdecydować się np. na specjalnie organizowane bale (np. przez hotele, restauracje, sale weselne), imprezę w pubie lub po prostu domówkę.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
12.2 ° C
12.2 °
12.2 °
53 %
3.3kmh
98 %
pon.
13 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
10 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE