niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPrawie 1,5 mln zł na wsparcie uczniów. Sprawdź kto otrzymał stypendium.

Prawie 1,5 mln zł na wsparcie uczniów. Sprawdź kto otrzymał stypendium.

Na wsparcie w wysokości 800 zł miesięcznie może liczyć 180 osób, które otrzymało właśnie stypendia naukowe w pilotażowym programie Lubuscy Zawodowcy. Zainteresowanie było bardzo duże, gdyż wszystkich wniosków wpłynęło, aż 434.

Wyszliśmy naprzeciwko oczekiwaniom uczniów i rodziców, ale również nauczycieli ze szkół technicznych, którzy wskazywali, że brakuje takiego wsparcia w naszym regionie. Udało się taki pilotażowy program uruchomić dla najzdolniejszych uczniów szkół technicznych i branżowych pierwszego stopnia. Ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę – mówił wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki.

Wsparcie finansowe otrzymało 157 uczniów szkół technicznych, a 23 uczniów szkół branżowych. Ostatecznie wsparcie otrzymają 104 uczennice oraz 76 uczniów. Stypendium wynosi 800 zł, płatne jest przez 10 miesięcy. Nabór trwał od 12 do 23 września.

Bardzo zdolny uczeń musiał się wykazać, żeby złożyć wniosek w generatorze. To się udało. Żeby otrzymać stypendium, uczeń technikum musiał mieć średnią przynajmniej 4,8. Były dwa kryteria dodatkowe: uczeń z rodziny wielodzietnej oraz niepełnosprawność. Szczególnie preferowane były konkursy i olimpiady, trudne techniczne – tłumaczył dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Mirosław Glaz. Ze wsparcia szkół branżowych w szczególności cieszyła się także radna wojewódzka Anna Chinalska.

Jak trudno było uzyskać wysoką średnią tłumaczyła uczennica Milena Pietkiewicz, z Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” w Zielonej Górze. Swoje stypendium przeznaczy na zakup pomocy naukowych w tym tablet graficzny, który z pewnością pomoże jej w aplikowaniu na studia wyższe.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbędzie się 7 grudnia o godz. 12.00 w Filharmonii Zielonogórskiej.

Lista rankingowa technikum

Lista rankingowa szkoła branżowa


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama? e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE