sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieSkierowanie do pracowni RTG - nieważne czy prywatnie, czy na NFZ

Skierowanie do pracowni RTG – nieważne czy prywatnie, czy na NFZ

Zachodnie Centrum Medyczne podało informację dla pacjentów, którzy chcieliby skorzystać z pracowni RTG. Najważniejsze jest skierowanie.

Jak czytamy w komunikacie Zachodniego Centrum Medycznego:

„Pracowania RTG świadczy usługi w ramach kontraktu z NFZ oraz prywatnie, na podstawie ważnego skierowania lekarskiego. Wykonujemy badania płatne oraz bezpłatne, do wykonania każdego badania RTG bezwzględnie wymagane jest skierowanie

Pacjent posiadający skierowanie wystawione przez podmiot, niemający podpisanej umowy z Zachodnim Centrum Medycznym (prywatne przychodnie i gabinety lekarskie), zobligowany jest przed badaniem wyrazić zgodę na uiszczenie opłaty oraz dokonać jej w klasie szpitala przed jego wykonaniem.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej badanie lub leczenie z zastosowaniem promieniowania jonizującego, wykonuje się na podstawie pisemnego skierowania, które zawiera m.in.: dane pacjenta, cel badania oraz inne informacje, które są niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia medycznej procedury radiologicznej.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady deszczu
12.4 ° C
12.8 °
9.9 °
73 %
6.4kmh
82 %
sob.
12 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE