piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Książkowy rekord w bibliotece!

Książkowy rekord w bibliotece!

To był niezwykły rok w Wojewódzkiej i miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie. Wszystko dlatego, że placówce przybyła rekordowa ilość nowych książek! Jak informują pracownicy placówki: to pierwszy raz kiedy udało się pozyskać tak wiele nowych egzemplarzy.

Koniec roku to czas podsumowań, których nie zabrakło także w gorzowskiej bibliotece. I jak się okazuje, jest się z czego cieszyć, bo tym razem udało się pobić książkowy rekord. Biblioteka zakupiła 21 666 nowych egzemplarzy, z czego około 9 000 to całkiem nowe tytuły.

Dla porównania: w roku ubiegłym, czyli 2021 roku, instytucja wzbogaciła się o 17 198 książek, a w roku 2020 o 14 592 egzemplarzy. Łącznie, od 2018 roku do biblioteki zakupiono 60 tysięcy tytułów.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie

To świetna wiadomość dla wszystkich fanów czytelnictwa, którzy teraz mogą wybierać z niezwykle bogatych książkowych zbiorów. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, są biografie, dramaty, kryminały, tomiki poezji, literatura klasyczna i wiele, wiele innych. Na bibliotecznych półkach można też znaleźć całkiem nowe książki, które dopiero co pojawiły się na rynku.

A czytać warto, bo niesie to ze sobą bardzo wiele korzyści. Nie tylko poszerza zasób słów i rozwija umiejętność wypowiadania się, ale także działa na wyobraźnię stymulując prawą półkulę mózgu. Czytanie książek poprawia też zdolność koncentracji skupiając uwagę na jednym działaniu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
69 %
4.5kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE