niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Lubuskie Wawrzyny powędrowały do gorzowian!

Lubuskie Wawrzyny powędrowały do gorzowian!

W czwartek (23.02) w Zielonej Górze odbyło się uroczyste wręczenie Lubuskich Wawrzynów. Wśród wyróżnionych osób znalazło się aż czworo gorzowian! Laureatami zostali bowiem Waldemar Szymczak, Zbigniew Borek, Jerzy Gąsiorek i Dariusz Rymar.

Lubuskie Wawrzyny to nagrody przyznawane co roku twórcom działającym w województwie lubuskim. Od 1995 roku wędrują one do literatów, dziennikarzy i naukowców.

W tym roku, w 29. Edycji wręczenia nagród, wśród laureatów znalazło się czworo gorzowian: Waldemar Szymczak, Zbigniew Borek, Jerzy Gąsiorek i Dariusz Rymar.

Waldemar Szymczak to nauczyciel języka polskiego z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie. Nagrodę przyznano mu za książkę pt. „Odwyk [z] dorosłości”.

Zbigniew Borek doceniony został za materiały opublikowane w tygodniku „Polityka”. Chodzi o Niechęć do kwadratu, Witajcie w Nibylandii, Żaden pożytek z tego wirusa oraz Żrącą miłość.

Do Jerzego Gąsiorka powędrował dyplom honorowy za całokształt twórczości, z kolei Dariusz Rymar doceniony został za książkę pt. „Nie ma wolności bez Solidarności. Demonstracja z 31 sierpnia 1982 roku w Gorzowie Wielkopolskim – geneza, przebieg i następstwa”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.8 ° C
13.8 °
13.8 °
73 %
0.5kmh
31 %
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE