piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Małżeństwo straciło 100 tys. zł po wizycie oszusta z ZUS-u

Małżeństwo straciło 100 tys. zł po wizycie oszusta z ZUS-u

Oszuści znów w akcji, tym razem jeden z nich podszył się po pracownika ZUS-u i razem ze swoją wspólniczką udającą lekarza okradli starsze małżeństwo z Gorzowa. Para straciła aż sto tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek (14.06) po godzinie 11 kiedy to do jednego z mieszkań przyszła osoba podająca się za pracownika ZUS-u. Kobieta poinformowała, że mieszkające tam małżeństwo może liczyć na wyższą emeryturę, ale warunkiem jest wypełnienie odpowiedniego formularza. Para skusiła się na propozycję i zrobiła wszystko o co prosiła rzekoma pracownica ZUS-u. Gdy kobieta opuściła mieszkanie po chwili pojawiła się kolejna, tym razem podająca się za lekarza.

– Prawdopodobnie w czasie rozmowy z seniorami do domu wróciła niepostrzeżenie pierwsza z kobiet i zabrała ukryte w mieszkaniu  pieniądze. Skutkiem tej wizyty jest kradzież 100 tysięcy złotych – informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Seniorzy dopiero po kilku godzinach zorientowali się, że zginęły im pieniądze. Wtedy też powiadomili o zdarzeniu policję.

– Po raz kolejny przypominamy o zachowaniu dużych środków ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Podawanie się za pracownika ZUS-u, lekarza czy pracownika administracji ma wzbudzić zaufanie i umożliwić wejście do domu. Kiedy właściciele angażują się w rozmowę, sprawcy niepostrzeżenie przeszukują mieszkanie. Jeśli zdecydujemy się już wpuścić osoby nam nieznane, nie pozwalajmy, by samodzielne poruszali się po mieszkaniu – przestrzega Grzegorz Jaroszewicz.

Mundurowi zalecają także, aby zebranych oszczędności nie przechowywać w domu gdzie są łatwym celem dla oszustów i naciągaczy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
55 %
1.8kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE