piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólBytom Odrzański stawia na sport

Bytom Odrzański stawia na sport

W Bytomiu Odrzańskim powstanie nowoczesne centrum sportowe Odra, gmina otrzymała 7,5 miliona złotych z Polskiego Ładu.

Inwestycja będzie realizowana etapami. Pierwszy będzie kosztował 8 mln 400 tys. zł. 90% tej kwoty pochodzić będzie z rządowego funduszu Polski Ład w ramach programu inwestycji strategicznych. Pozostałą część dołoży miasto.

Na Centrum Sportowe Odra składać się będzie m.in. pierwsze w województwie lubuskim boisko pod balonem pneumatycznym. Zbudowana zostanie również zadaszona trybuna na 500 miejsc siedzących.

W planie jest także budowa hali sportowej, która pozwali na treningi także innych sportów drużynowych np. koszykówki i siatkówki. Obecny budynek klubowy, w którym znajdują się m.in. szatnie, zostanie wyburzony, a płyta główna zostanie przesunięta o 15m. Wizualizacja Centrum poniżej.

Grafika: MKS ODRA Bytom Odrzański

“Szykujemy fajną rzecz, której w województwie lubuskim na taką skalę nie ma. Dzięki niej Bytom Odrzański może stać się wizytówką na mapie piłkarskiego regionu. Taki jest cel: promocja naszego pięknego miasteczka. Wiele sektorów gospodarki, które nie istnieją albo mają się gorzej w Bytomiu, może rozwinąć się właśnie dzięki centrum sportowemu.” – to fragment wypowiedzi pomysłodawcy i obecnego wiceprezesa Odry Piotra Michalewicza.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
27.9 ° C
27.9 °
27.3 °
57 %
4.8kmh
87 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
27 °
pon.
28 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE