czwartek, 9 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościNowa SólBytom Odrzański stawia na sport

Bytom Odrzański stawia na sport

W Bytomiu Odrzańskim powstanie nowoczesne centrum sportowe Odra, gmina otrzymała 7,5 miliona złotych z Polskiego Ładu.

Inwestycja będzie realizowana etapami. Pierwszy będzie kosztował 8 mln 400 tys. zł. 90% tej kwoty pochodzić będzie z rządowego funduszu Polski Ład w ramach programu inwestycji strategicznych. Pozostałą część dołoży miasto.

Na Centrum Sportowe Odra składać się będzie m.in. pierwsze w województwie lubuskim boisko pod balonem pneumatycznym. Zbudowana zostanie również zadaszona trybuna na 500 miejsc siedzących.

W planie jest także budowa hali sportowej, która pozwali na treningi także innych sportów drużynowych np. koszykówki i siatkówki. Obecny budynek klubowy, w którym znajdują się m.in. szatnie, zostanie wyburzony, a płyta główna zostanie przesunięta o 15m. Wizualizacja Centrum poniżej.

Grafika: MKS ODRA Bytom Odrzański

“Szykujemy fajną rzecz, której w województwie lubuskim na taką skalę nie ma. Dzięki niej Bytom Odrzański może stać się wizytówką na mapie piłkarskiego regionu. Taki jest cel: promocja naszego pięknego miasteczka. Wiele sektorów gospodarki, które nie istnieją albo mają się gorzej w Bytomiu, może rozwinąć się właśnie dzięki centrum sportowemu.” – to fragment wypowiedzi pomysłodawcy i obecnego wiceprezesa Odry Piotra Michalewicza.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
bezchmurnie
-6.1 ° C
-4.5 °
-10.1 °
63 %
1.6kmh
3 %
czw.
3 °
pt.
4 °
sob.
5 °
niedz.
7 °
pon.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE