piątek, 24 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Matematyka nie taka trudna? Wiemy co pojawiło się na egzaminie

Matematyka nie taka trudna? Wiemy co pojawiło się na egzaminie

Dzisiaj (05.05) odbył się egzamin maturalny z matematyki. Na rozwiązanie trzydziestu pięciu zadań maturzyści mieli 170 minut. Jak sami przyznają, w tym roku nie było bardzo trudno.

Z królową nauk, czyli matematyką młodzież zmagała się od godziny 9:00. Do rozwiązania były zadania zamknięte oraz otwarte. Jak przyznają pytani przez nas maturzyści: nie było tak źle.

Jak zawsze więcej problemów sprawiły zadania otwarte, w których trzeba nie tylko znaleźć prawidłowe rozwiązanie, ale także pokazać sposób, w jaki się do niego doszło.

A co pojawiło się na egzaminie? Zadanie, za które można było otrzymać najwięcej punktów dotyczyło funkcji kwadratowej. Pojawiły się także zagadnienia dotyczące zbiorów, nierówności, ciągów arytmetycznych i figur geometrycznych.

Przypomnijmy: matematyka, obok języka polskiego i języka obcego, to obowiązkowy przedmiot maturalny, który trzeba zdać, jeśli chce się zaliczyć maturę. Aby zdać należy zdobyć minimalnie 30%.

Jutro czas na języki obce. O godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin z angielskiego na poziomie podstawowym, a od 14:00 maturzyści będą pisać podstawę z francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, niemieckiego i włoskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
6 ° C
6 °
6 °
85 %
0.5kmh
61 %
sob.
10 °
niedz.
9 °
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE